Menu

Nejprodávanější smartphone s Androidem: tajný tip Samsung Galaxy je na prvním místě

13.11.2020 14:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nejprodávanější smartphone s Androidem: tajný tip Samsung Galaxy je na prvním místě

Nejprodávanější smartphone s Androidem: tajný tip Samsung Galaxy je na prvním místě | foto: Mohi Syed/Pexels

Ve třetím čtvrtletí letošního roku se prodalo přibližně 348 milionů smartphonů. Je to zhruba o 22 procent více než v předchozím čtvrtletí.

Zatímco Apple si pojistil špičkové prodejní pozice dvěma aktuálními modely, tajný tip ze světa Androidu se celkově umístil třetí. Analytici společnosti Canalys zveřejnili údaje o prodejních číslech smartphonů za období třetího čtvrtletí 2020. S celkovým počtem bezmála 350 milionů prodaných kusů se prodalo podstatně více, než v předchozím čtvrtletí, ve srovnání s předchozím rokem se ale tržby snížily o jedno procento.

V žebříčku nejprodávanějších modelů obsadil první a druhou příčku Apple: modelu iPhone 11 se prodalo celkem 16 milionů, levnějšího iPhone SE 2020 zhruba deset milionů kusů. Třetí místo, a tedy nejprodávanější smartphone s Androidem je z opačné strany segmentu mobilů: na první pohled outsider, nicméně i přesto s prodejem kolem deseti milionů kusů jde o nejúspěšnější model střední třídy, Samsung Galaxy A21. Musí tak připustit byť jen těsnou porážku od iPhonu SE. Zde byla rozhodující cena zařízení, která je u mnoha maloobchodníků nízká. Na českém trhu se pohybuje kolem pěti tisíc Kč.

Další modely od Samsungu, Galaxy A11 s necelými deseti miliony prodaných kusů a do třetice v segmentu androidových smartphonů v TOP 5 Galaxy A51 s přibližně osmi miliony prodanými kusy se v žebříčku umístily na čtvrtém a pátém místě.

Vlajkové modely korejského výrobce, jako je například Galaxy S20 nebo Note 20, v TOP 10 nenajdeme. Místo nich se do seznamu mohl zapojit Xiaomi, a to hned čtyřmi modely: Redmi Note 9/Redmi 10x 4G na šestém místě, Redmi 9 na sedmém místě a Redmi 9A na devátém místě. S Galaxy A31 a Galaxy A01 na osmé a desáté pozici se v nejprodávanější desítce umístil Samsung celkem pětkrát.

smartphonesq31

Zdroj: Twitter/Canalys

Prodejní výsledky: téměř každý čtvrtý prodaný smartphone pochází od společnosti Samsung

smartphoneq32

Samsung Galaxy A21 byl nejprodávanějším telefonem s Androidem za období třetího čtvrtletí roku 2020. | Zdroj: CHIP foto

Na rozdíl od předchozího čtvrtletí Samsung dokázal opět pojistit první místo v celkovém počtu prodaných kusů smartphonů s bezmála 80 miliony prodejů. Huawei klesl o 23 procent na 51,7 milionů smartphonů a musí se tak spokojit s druhým místem. Následuje Xiaomi s 41,7 miliony prodaných kusů a nárůstem o 45 procent, což je zdaleka největší skok v prodejních číslech ve srovnání s předchozím rokem, který se některému z výrobců povedl.

S tržním podílem kolem 23 procent může společnost Samsung tvrdit, že téměř každý čtvrtý smartphone, prodaný ve třetím čtvrtletí roku, pochází od něj. Huawei dosáhl podílu 14,9 procent a Xiaomi 13,5 procent.

Apple neuvedl na trh ve třetím čtvrtletí žádný z vlajkových modelů, jeho prodejním výsledkem je tedy čtvrté místo s celkovým počtem 43,2 milionů prodaných kusů. První pětice je doplněna společnostní Vivo (31,8 milionu). Následují výrobci Oppo (31,1 milionu), Realme (15,1 milionu), Lenovo (10,2 milionu) a Transsion (8,4 milionu).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení