Menu

Největší smartphone se bude prodávat i v Evropě

27.08.2012 09:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
Největší smartphone se bude prodávat i v Evropě

Největší smartphone se bude prodávat i v Evropě | foto: CHIP

Největší smartphone od LG bude uveden do prodeje v Evropě, Asii, Africe, na Blízkém východě a v Latinské Americe. V Česku se vyjednává partner pro prodej tohoto obřího smartphonu s 5“ displejem.

Po debutu v Japonsku a Jižní Koreji zažije LG Optimus Vu v září svou premiéru i na vybraných trzích v Evropě. Jde o první telefon na světě s 5“ displejem s poměr stran 4:3. Jde tedy spíše o zařízení na rozmezí tabletu a smartphonu.

V Koreji se podle výrobce už prodalo 500 000 kusů tohoto modelu. Optimus Vu bude vybaven rychlým procesorem 4-PLUS-1 NVIDIA Tegra 3 Quad-Core a novými verzemi funkcí QuickMemo a Notebook, které využívají výhody velkého displeje.

Phablety: Nové smartphony s velkými displeji

Displeje smartphonů i nadále rostou. V čele tohoto trendu je právě LG a Samsung (model N7000). Výzkumníci z analytické firmy ABI Research odhadují, že tato kategorie zařízení (Phablet = Phone + Tablet) bude mít na boomu smartphonů velký podíl. Předpověď Chipu: Již v roce 2015 se prodá více než 200 milionů mobilních telefonů s velkým displejem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení