Tip: jak vyčistit mobil od největších žroutů paměti – skoncujte s nepotřebnými soubory
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Nemáte ho v šuplíku? Starý nepoužívaný mobil z vás může udělat opravdové milionáře | foto: Matoo.Studio / Unsplash
V poslední době se ukazuje, že i skládací smartphony mohou fungovat svého druhu investičně. Vidět je to hlavně na případu prvního iPhonu z roku 2007. Ti, kteří se jej nezbavili hned po nákupu novější generace, nyní sklízí ovoce sladší než kdejaké jablko.
První iPhone od společnosti Apple přišel na trh v roce 2007 za 599 dolarů (s DPH a připočtením inflace asi 16 500 Kč). Jednalo se o skutečnou revoluci – smartphone neměl klávesnici ani stylus, ovládal se prstem a operační systém na to byl dobře připraven.
Dnes je toto zařízení prakticky nepoužitelné, má obstarožní displej, titěrné rozměry a velmi špatný fotoaparát. Ani s výdrží to nebude po těch letech žádná sláva. Několik lidí však přišlo na to, že tento telefon může fungovat jako investiční produkt.
Na webové stránce RR Auction byl 16. března vydražen Apple iPhone první generace v originálním balení s igelitovou fólií (tu Apple dnes již nepoužívá – omezil se pouze na papírovou pečeť). Původně patřil bývalému zaměstnanci společnosti Apple. Ten si díky této relikvii minulosti přišel na 54 904 dolarů, tedy 1,23 milionu korun.
Zdaleka ale nejde o nejvyšší částku, za kterou byl iPhone 1. generace vydražen. V únoru letošního roku byl přes LCG Auctions vydražen stejný iPhone 8 GB z roku 2007, v originálním balení a s igelitovou pečetí za neuvěřitelných 63 356 dolarů, takže asi 1,42 milionu korun.
Investiční příležitost je to teoreticky i pro vás. Pokud máte doma první generaci iPhonu a už ho nepoužíváte (pochopitelně), možná byste neměli otálet a nabídnout ho sběrateli za podobnou cenu. Pravděpodobnost, že někdo z Česka má doma iPhone 1. generace, neotevřený, zabalený v igelitu je velmi nízká, ale proč to nezkusit.
Zdroj: WCCF Tech, RR Auction
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
Pomocí PowerShellu si můžete nechat vygenerovat zprávu o stavu baterie vašeho notebooku,…
Tento levný a praktický doplněk vyřeší většinu problémů, které ztěžují život majitelům…
Superpočítač DGX GH200 AI v sobě spojuje 256 superčipů Grace Hopper do jednoho gigantického…
Na rozhraní, které by umožnilo ovládat počítač myšlenkou, Neuralink Elona Muska pracuje už…
Microsoft je jedním z prvních poskytovatelů internetových vyhledávačů, který do vyhledávání…
Varovat před povodněmi pomáhá umělá inteligence. Google svou platformu Flood Hub sdružující…