Menu

Nenechte se nachytat na falešnou nabídku neomezených dat

01.02.2023 10:42 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nenechte se nachytat na falešnou nabídku neomezených dat

Nenechte se nachytat na falešnou nabídku neomezených dat | foto: Zdroj: Mohamed Hassan z Pixabay

CSIRT.CZ varuje před phishingovou kampaní s údajnou nabídkou neomezených dat. Odkaz v nabídce  vede na podvodné stránky, na které z vás chtějí vylákat citlivé údaje.

Bezpečnostního uskupení CSIRT (z angl. Computer Security Incident Response Team – „Skupina pro reakci na počítačové bezpečnostní události“), jež má za úkol řešit bezpečnostní události v počítačových sítích provozovaných na celém území Česka, obdrželo informaci o aktuálně rozesílaných phishingových SMS zprávách.

tarif-podvod-nahled

Až příliš výhodné nabídky nebývají výhodné. Často jde o podvod, jako v tomto případě. Zdroj: screenshot s faalešnou webovou stránkou.

SMS zprávy odkazují na webové stránky s nabídkou údajného neomezeného datového tarifu. Jedná se o podvodnou stránku, která po uživatelích požaduje přihlášení k jejich bankovním účtům. Uživatelům doporučujeme na podezřelé nabídky z neznámých čísel nereagovat.

Zdroj: CSIRT

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení