Menu

Neobyčejný externí disk WD My Passport Wireless

03.09.2014 14:54 | Michal Bareš + Přidat komentář
Neobyčejný externí disk WD My Passport Wireless

Neobyčejný externí disk WD My Passport Wireless | foto: CHIP

Externí disk WD My Passport Wireless poslouží kromě ukládání dat i jako přenosný Wi-Fi AP pro tablety a další mobilní zařízení a uloží data přímo z SD karty.

web-wd-my-passport-wireless-in-use-image-nahled

WD My Passport Wireless

WD My Passport Wireless  umožňuje uživatelům ukládat data, sdílet je a přistupovat k nim bezdrátově z chytrého telefonu, tabletu, notebooku či jiného zařízení. Pro případ přenosu opravdu objemných dat je externí disk samozřejmě vybaven připojením USB.3.0. Disk My Passport Wireless vytváří vlastní bezdrátovou síť, která umožňuje současně připojit až osm jiných zařízení s možností přistupovat k uloženým datům. Externí disk je dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB. Tento přenosný bezdrátový disk využívá technologii Wireless N MIMO pro vylepšený bezdrátový výkon, takže uživatelé mohou přistupovat k datům a přenášet je velice rychle.  Mohou například streamovat až čtyři videosoubory v HD kvalitě současně. Vestavěná dobíjecí baterie zajišťuje až šest hodin nepřetržitého streamování a až 20 hodin v pohotovostním režimu. Disk spolupracuje s aplikací WD My Cloud, která je dostupná pro zařízení s iOS nebo Androidem. Aplikace WD My Cloud také umožní přístup ke cloudové službě WD My Cloud a k většině hlavních cloudových služeb jako je Dropbox, OneDrive a Google Drive.

Výhodou tohoto zařízení je i možnost stahovat obsah z nafocených SD karet přímo do externího disku bez nutnosti připojení k počítači. Vestavěný slot pro karty SD umožní zkopírovat obsah karty na externí disk My Passport Wireless, a uvolnit tak prostor pro zachycení dalších snímků. Navíc díky integrovanému FTP je možné disk připojit ke kompatibilním fotoaparátům vybaveným bezdrátovým připojením, a uživatel tak může automaticky průběžně přenášet pořízené fotografie ze svého fotoaparátu na disk.

Externí disk My Passport Wireless se bude podle kapacity prodávat za ceny od cca 2 600 Kč do 4 440 Kč.

web-wd-lr-my-passport-wireless-side-image-nahled

WD My Passport Wireless

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení