Menu

Nepovedený update operačního systému a nefunkční počítač

19.06.2018 16:30 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nepovedený update operačního systému a nefunkční počítač

Nepovedený update operačního systému a nefunkční počítač | foto: CHIP

Microsoft poměrně často aktualizuje svůj operační systém Windows 10 a pravidelně dochází i k jeho výrazným změnám. K poslední větší aktualizaci došlo koncem dubna tohoto roku (April 2018 Update). 

Avšak ne u každého počítače proběhne takovýto upgrade bez problémů a výsledkem může být i nefunkční počítač. Pokud systém nejde běžným způsobem opravit pomocí nástrojů pro opravu systému po stisku [F8] nebo [Shift+F8] během bootování, můžete si vyrobit bootovací USB flash disk.

w0-nahled

Ze stránky Microsoftu si po kliknutí na »Download tool now« stáhněte nástroj »Media Creation Tool« a spusťte ho. Přijměte licenční podmínky a při otázce »Co chcete udělat?« zatrhněte »Vytvořit instalační média (USB flash disk) pro jiný počítač«. Vyberte jazyk, edici a architekturu, zatrhněte, že chcete vytvořit USB flash disk, vložte do počítače USB flash disk s kapacitou alespoň 8 GB a vyberte ho v nabídce. Pak musíte počkat, než se stáhnou nová Windows10 anainstalují se na USB flash disk. Pak z něj můžete nabootovat nefunkční počítač a systém na něj instalovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení