Menu

Nerozbitný smartphone? Nový mobil od Nokie už údajně nepotřebuje ochranný kryt

23.07.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nerozbitný smartphone? Nový mobil od Nokie už údajně nepotřebuje ochranný kryt

Nerozbitný smartphone? Nový mobil od Nokie už údajně nepotřebuje ochranný kryt | foto: Hermann Traub/Pixabay

Nový model mobilního telefonu už údajně nebude potřebovat ochranný kryt, zabraňující jeho poškození. Touto zprávou finská společnost překvapila technologický svět. Nový smartphone by měl být odolný outdoorový model.

"U našeho nejnovějšího telefonu Nokia už nikdy nebudete potřebovat ochranný kryt," sebevědomě tvrdí výrobce na svém twitterovém příspěvku. Nový mobilní telefon bude oficiálně představen 27. července. Nokia je přitom známá svými odolnými telefony už od 90. let, kdy její modely přežily i pády z velkých výšek. Společnost HMD Global, která smartphony Nokia od roku 2016 vyvíjí a prodává, by mohla tuto tradici využít ve svůj prospěch. Zatím se ale jedná pouze o spekulace.

nokia

| Zdroj: Twitter/Nokia Mobile (@NokiaMobile)

Nový smartphone Nokia by už neměl potřebovat dodatečnou ochranu před poškozením

Jak přesně má být mobilní telefon chráněn před pády a jakými funkcemi bude nový, blíže nespecifikovaný smartphone vybaven, zatím není známo. Je možné, že se jedná o odolnou verzi modelu Nokia X20, která má být robustní a vhodná pro venkovní použití. Samotný obrázek na Twitteru ukazuje 5G smartphone Nokia X10, který byl uveden na trh v červnu 2021. Na fotoaparátu, který má na zadní straně čtyři objektivy, spolupracuje Nokia se společností Zeiss.

Reakce uživatelů na toto oznámení jsou rozporuplné. Někteří by nejraději telefon hned poslali na smetiště dějin, jiní doufají ve slušné zařízení za příznivou cenu. Do zahájení prodeje 27. července už není dlouhá doba, tak se nechme překvapit, s čím Nokia vyrukuje.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení