Menu

Netbook, pomocí nějž lze přehrát HD video

05.03.2010 11:56 | Redakce Chip + Přidat komentář
Netbook, pomocí nějž lze přehrát HD video

Netbook, pomocí nějž lze přehrát HD video | foto: CHIP

Acer uvádí netbook s výkonnější grafikou nVidia ION a mininotebook s 11,6" displejem a procesorem Intel Celeron.

Hlavní inovací netbooku Acer Aspire One 532 ve verzi G je osazení grafickým adaptérem nVidia ION, který nabízí vyšší grafický výkon než klasické integrované čipové sady Intel a který uživateli, kromě hraní základních her, umožní přehrávat na externím připojeném monitoru či televizoru (netbook má být vybaven HDMI konektorem) video v kvalitě Full HD, nebo na interním 10,1" displeji v kvalitě HD Ready (720p).

První údaje od výrobce hovoří o tom, že i s čipovou sadou ION bude výdrž netbooku okolo 10 hodin při provozu na baterie a volitelně bude možné zakoupit i model s integrovaným 3G modulem. Vysokou výdrž na baterie zajišťuje kromě úsporného procesoru Intel Atom N450 i nová technologie nVidia Optimus, která zaručuje inteligentní, plně automatický a plynulý přechod mezi využitím výkonného grafického procesoru nVidia ION a integrované grafiky Intel. Podle tiskové zprávy bude netbook vážit jen okolo jednoho kilogramu a bude se prodávat ve třech barevných odstínech – modrém Sapphire Blue, červeném Ruby Red a stříbrném Pearl Silver. Na trh má být uvedem koncem března.

Druhou novinkou z kategorie miniaturních notebooků je Acer Aspire One 752 s 11,6" displejem o rozlišení 1366 x 768 bodů. Aspire One 752 je osazen procesorem Intel Celeron 743 ULV, mobilním čipsetem Intel GS45 Express, mobilní grafikou Intel GMA 4500MHD a může pojmout až 4 GB paměti DDR2. Pevný disk by měl mít kapacitu  až 320 GB, mezi jeho konektory najdeme i HDMI.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení