Menu

Netflix bude ještě dražší: můžete se tomu ale jednoduše vyhnout

20.07.2022 09:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Netflix bude ještě dražší: můžete se tomu ale jednoduše vyhnout

Netflix bude ještě dražší: můžete se tomu ale jednoduše vyhnout | foto: Tumisu / Pixabay

Americká streamovací služba Netflix je na pokraji udržitelnosti, trápí ji masivní odliv uživatelů. Teď to vypadá, že diskutovaný poplatek za sdílení účtů dostává živé obrysy, a to v Jižní Americe, kde již byl zaveden. Kolik můžeme očekávat v Česku?

Netflix potřebuje získat co největší počet platících uživatelů. Proto mu v žádném případě nedává smysl umožňovat někomu sdílet hesla a přihlašovací údaje. Firma má v obchodních podmínkách striktní pravidlo, že sdílet účet můžete pouze v rámci rodiny, respektive spolubydlení. Pokud Netflix vyhodnotí, že se dlouhodobě připojujete z jiné lokality než zbytek uživatelů na vašem profilu, zpoplatní vám toto počínání, jako se to děje nyní v Jižní Americe.

Vyšší cena za sdílení účtu

Pravidlo extra poplatku za sdílení účtů bylo zavedeno v Argentině, El Salvadoru, Guatemale, Hondurasu, Dominikánské republice a také ve třech zemích, kde bylo již v minulosti testováno: Chile, Peru a Kostarika. Dle informací serveru Bloomberg vyjde poplatek Argentince na 219 pesos (asi 40 korun v přepočtu), oficiální cena je však 2,99 amerického dolaru (72 korun v přepočtu). Placení se ale můžete jednoduše vyhnout, a to tak, že budete používat Netflix s rodinou pouze na jedné adrese.

Není pochyb o tom, že Netflix co nevidět rozšíří toto pravidlo i do dalších zemí, Českou republiku nevyjímaje. A není se ani moc čemu divit. Z interních průzkumů Netflixu vychází, že na zhruba 222 milionů uživatelů spadá dalších 100 milionů, kteří za službu jednoduše neplatí. A nutno poznamenat, že Netflix si v současné situaci rozhodně nemůže dovolit přicházet o peníze.

Vždyť podle posledních kvartálních výsledků sice získal 2 miliony nových uživatelů (pravděpodobně i kvůli divácky extrémně silné 4. sérii Stranger Things), nicméně dalších 970 tisíc ztratil. Konkurence už je na Netflix hodně – HBO Max, Disney+, Amazon Prime a další – a i proto zavádí třeba právě opatření s poplatkem za sdílení účtu. Další formou, jak chce Netflix přilákat zákazníky, je bezplatný tarif s reklamami.

Zdroj: Bloomberg, Netflix

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení