Menu

Netflix konečně spouští “levný” tarif: nabídne 30sekundové reklamy a jednu velkou nepříjemnost

14.10.2022 08:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Netflix konečně spouští “levný” tarif: nabídne 30sekundové reklamy a jednu velkou nepříjemnost

Netflix konečně spouští “levný” tarif: nabídne 30sekundové reklamy a jednu velkou nepříjemnost | foto: freestocks / Unsplash

Očekávání se vyplnilo, Netflix skutečně uvádí do provozu svůj nový, čtvrtý tarif. Prozatím je omezen pouze na 12 světových trhů a jmenuje se Basic with Ads. Nabídne skutečně jen základní fungování, ale zase za nižší cenu.

Nový tarif Netflixu přináší ryze základní zážitek ze streamovací platformy. K dispozici je sice skoro veškerý obsah, avšak jen v rozlišení HD, tedy 720p. Samozřejmě bez HDR, ten umí pouze vrcholný tarif Premium. Jenomže omezení má “levný” tarif Netflixu víc. Třeba nemůžete stahovat videa pro offline přehrání, což osobně vnímáme jako velkou nepříjemnost (třeba pokud rádi cestujete).

Ještě horší je informace o tom, že bude existovat seznam filmů a televizních pořadů, které nebudou dostupné kvůli licenčním omezením. Netflix pro tuto chvíli neposkytl konkrétní seznam, nicméně i to může být případně velké omezení.

A pak jsou tu reklamy, právě kvůli kterým je tento tarif o tolik levnější. Netflix uvádí, že na 1 hodinu obsahu připadá zhruba 5 minut reklam. Ty se přehrávají před a také během sledování obsahu. Každý reklamní blok trvá 15 až 30 sekund a nelze jej přeskočit.

Netflix nový tarif cena

Novinka bude uvedena nejprve do 12 zemí světa, přičemž první se dočkají tyto státy: Austrálie, Brazílie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Mexiko, Španělsko, Velká Británie a samozřejmě Spojené státy americké. Evropská cena je 5 až 6 eur (120 až 150 Kč včetně DPH).

Pokud jde o dostupnost v Česku, ta je zatím s otazníkem. Oficiální zastoupení nic o levnějším tarifu nesdílelo, je však pravděpodobné, že se tarif s reklamami později rozšíří i do dalších evropských a světových zemí. K první významnější expanzi dojde pravděpodobně ještě do konce tohoto roku

Zdroj: Netflix Tisková zpráva, FoneArena

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Kolemjdoucí: souhlasím s většinou zde v komentářích, nemá to cenu, za 150kc a tolik omezení, to radši šlápnu na klasickou verzi bez reklam a s offline stahováním.

  Reagovat na komentář

  To je pravda nic tam není, a když náhodou ke tak v cizím jazyce a já mám na čtení průkazku do knihovny.

  Reagovat na komentář

  To je pravda nic tam není, a když náhodou ke tak v cizím jazyce a já mám na čtení průkazku do knihovny.

  Reagovat na komentář

  Netflix. Ani náhodou to radši Voyo a O2 videoteku

  Reagovat na komentář

  Aktuálně stále nevidím důvod se k Netflixu vrátit, měl jsem premium, rušil jsem z důvodu tragicky malého obsahu s českým dabingem. I u filmů které ho dávno mají je zde anglický apd a pouze české titulky.

  Reagovat na komentář

  Asi máte pravdu, ani timhle mne Netflix nepřesvědčil abych si ho pořídil…

  Reagovat na komentář

  Dám krk za to, že toto bude totální propadák. Kdyby tam těch reklam bylo o polovinu méně a cena byla taky o polovinu nižší, tak pak by možná zájemců bylo hodně, ale takto určitě ne.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení