Menu

Netflix láká na nový levnější tarif: nyní ovšem prozradil další nepříjemný háček

19.08.2022 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Netflix láká na nový levnější tarif: nyní ovšem prozradil další nepříjemný háček

Netflix láká na nový levnější tarif: nyní ovšem prozradil další nepříjemný háček | foto: Sammy-Sander / Pixabay

Americká streamovací služba Netflix se aktuálně pere s obrovským odlivem předplatitelů. Pomoci by mohl nový levnější tarif, který ale bude obsahovat reklamy. Tento tarif však bude skrývat i další nepříjemný háček.

Dá se říct, že Netflix trochu usnul na vavřínech a konkurence jej teď drtí. A je to vidět třeba i na českém trhu, kde se na Netflix dotahují služby jako HBO Max, novácké Voyo nebo nejčerstvější přírůstek Disney+. A služba s červeným “N” ve znaku tohle musí dost aktivně řešit. Druhým problémem je, že z nabídky jsou diváci již přesycení a kromě velkých seriálů, jako je Stranger Things a podobně, “nemají co sledovat”.

Levnější tarif Netflixu bude mít háček

Tím nejdůležitějším aspektem aktuálního slabého úspěchu Netflixu bude však pravděpodobně cena předplatného. Nejvyšší tarif s podporou HDR a 4K streamováním totiž stojí 319 korun měsíčně, což je dost víc než ekvivalent Disney+ (199 korun měsíčně) a HBO Max (také 199 korun, s doživotní akcí i 132 korun měsíčně). Netflix ale hlásí, že možná našel řešení tohoto problému.

Již před několika měsíci vrcholní představitelé Netflixu přiznali, že je ve vývoji nový levnější tarif. Cena by měla být zhruba 100 až 150 korun měsíčně. Diváci budou mít přístup ke sledování veškerého obsahu na platformě v rozlišení 480p a během sledování se jim budou přehrávat reklamy. Není jasné, kolik jich bude během jednoho pořadu, ale nejspíš dost, aby to vykompenzovalo nižší měsíční taxu.

Jenomže tento levnější tarif bude mít háček – a to celkem velký. Pokud rádi sledujete Netflix na cestách, třeba na laptopu nebo na mobilu či tabletu, připravte se na zklamání. Levný tarif Netflixu nebude umět stahovat pořady do úložiště zařízení pro přístup bez internetu. To znamená, že pokud budete chtít sledovat, budete muset být neustále připojeni k Wi-Fi či mobilnímu internetu.

Zdroj: Bloomberg, MacRumors

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Zatím neplatím žádnou streamovací službu, protože mě žádná ještě nepřesvědčila. Na každé bych si vybral jen pár titulů a to je málo. Vadí mi nejvíc že není jedna služba kde by bylo vše. Každý měsíc bych přecházel na jinou a to rozhodně ne. Nepoužvám ani streamovací hudební službu. Kvůli třem oblíbeným písničkám platit nehodlám. Zkusil jsem spotify i deezer, na každém jsem měl problémy, to radši nic. Si koupím v obchodě jednou a je to. Poslouchám prakticky jen podcasty. Tento placený tarif s reklama nikdy nepořídím, reklamy nesnáším vždy a všude. Internetovou televizi si nikdy nepořídím ze stejného důvodu, přetáčení to nezachrání. Pokud si dobře pamatuji tak tam také nebudou všechny programy a seriály, protože některé jsou vázany nějakou dohodou, že je pustí jenom platícím normální částku.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Michal : přesně tak ,Netflix má vysoce nastavenou laťku ve filmech, mam i HBO Max a tam si prostě nedokážu nic vybrat, je to tragédie,a Voyo jsem měl možnost kouknout u kamaráda, také nic moc,výhoda jen českých filmů jinak nic.Takze zůstávám u Netflixu.

  Reagovat na komentář

  Voyo

  Reakce na Michal : Mám Netflix, HBO a VOYO. Nejvíc času trávíme na Voyu. Je nám 34 let. Takže nevím, kdo chce, obsah si najde. Voyo je vynikající služba a ještě za super cenu. Takže srovnání si jistě zaslouží.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Michal : přečti si to znovu, nikdo Netflix s Voyo nesrovnava..

  Reagovat na komentář

  Voyo

  Srovnávat Voyo s Netflixem není úplně dobrý nápad. Voyo je naprosto tragická služba s ještě tragičtější m obsahem.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení