Menu

Netflix ve formátu na výšku: streamovací služba připravuje novou funkci

09.03.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix ve formátu na výšku: streamovací služba připravuje novou funkci

Netflix ve formátu na výšku: streamovací služba připravuje novou funkci | foto: Andrés Rodríguez/Pixabay

Netflix nabídne uživatelům už brzy novou funkci. V prvních testech byl streamovaný obsah zabalen do krátkých videoklipů, které jsou poté poskytovány v praktickém formátu na výšku. Ten je výhodný pro displeje smartphonů. Nyní se testů zúčastní více uživatelů.

Poskytovatel streamovaného obsahu se hodně stará o to, aby uživatelé měli stále lepší zážitek z obsahu. Proto stále nabízí nové funkce a formáty, který v nepravidelných intervalech streamovací gigant testuje. Nedávno byl například spuštěn formát lineárního vysílání, který je hodně podobný klasickému televiznímu pořadu. Přestože panuje názor, že tento princip je už zastaralý a překonaný, podle Netflixu stále existují diváci, kteří tento typ vysílání vyhledávají. Nyní Netflix zkouší další novinku a zaměřuje se na uživatele smartphonů.

Ti by měli mít brzy možnost přístupu k nové funkci, která se nazývá "Fast Laughs". Podobně jako v aplikaci TikTok se zde krátké video klipy přehrávají ve formátu na výšku. Pokud se aktuálně přehrávaný klip nebude líbit, bude možné jednoduše přejetím prstem přejít na další klip, nebo pokračovat ve sledování nekonečného proudu videí. Vzhledem k velké podobnosti konceptu TikToku ale novinka Fast Laughs připravovaná Netflixem není uživatelským obsahem.

Zdroj: YouTube/Netflix/Fast Laughs/Sarah Perez

Co nová funkce Netflixu přináší?

Netfix vybírá vtipné klipy z vlastního obsahu. Na smartphonu se tak mohou objevit humorné scénky ze seriálů, filmů nebo komediálních programů. Uživatelé si samozřejmě mohou vybrat ke shlédnutí celý obsah, nebo jej označit, pokud se jim líbí. Pokud patříte k uživatelům, kteří byli vybráni pro testování nové funkce, v aplikaci Netflixu ji objevíte.

To ale drží v rukou provozovatel služby, který nové funkce testuje u různých uživatelů v různých zemích. Testy, které začaly v loňském roce se v současné době stále rozšiřují. Někteří uživatelé systémů iOS by také měli mít možnost si Fast Laughs vyzkoušet.

O možnosti testování nové funkce na území ČR a její implementace ve finální verzí nejsou doposud známé žádné detailnější informace.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.