Menu

Netflix získává špičkovou funkci: jak se dostat k obsahu ještě rychleji

03.05.2021 15:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix získává špičkovou funkci: jak se dostat k obsahu ještě rychleji

Netflix získává špičkovou funkci: jak se dostat k obsahu ještě rychleji | foto: JESHOOTS.COM/Unsplash

Zákazníci Netflixu získají novou funkci »Shuffle Play«. Ta umožní přehrávání náhodného obsahu ve streamovací službě jediným kliknutím.

Pokud patříte k odběratelům služby Netflix, určitě jste už podobnou situaci zažili. Otevřete Netflix, abyste večer strávili několik příjemných hodin před televizní obrazovkou, ale ani po dlouhém hledání nemůžete najít film nebo seriál, na který byste měli náladu. Poskytovatel streamingu to nyní chce napravit novou funkcí. »Shuffle Play«, který Netflix testoval už loni, se nyní objevuje pro všechny předplatitele Netflixu. Jak uvádí server Vulture ve svém příspěvku s názvem "Inside Netflix’s Quest to End Scrolling", novinka se postupně rozšíří na všechny platformy.

Po aktivaci nové funkce Netflix automaticky vybere obsah pro uživatele na základě jeho preferencí v předchozím výběru. Pokud tedy uživatel v minulosti sledoval převážně zábavné sitcomy, Shuffle Play mu bude zobrazovat převážně komediální obsah.

Netflix: jak funguje funkce »Shuffle Play« při streamování

netflixshuffle

Uživatelé by měli najít novou funkci »Shuffle Play« pod svým uživatelským jménem. | Zdroj: Charles Deluvio on Unsplash

Provozní ředitel Netflixu, Greg Peters, zdůraznil, že nová funkce je zaměřena na uživatele, kteří se chtějí vyhnout procházení obsahu Netflixu a nechat se jím jednoduše navigovat.

Při přihlašování do Netflixu by se nyní pod uživatelskými jmény mělo nacházet tlačítko s nápisem »Shuffle Play/Náhodné přehrávání« nebo v některých případech »Play Something/Něco přehraj«. Kliknutím na toto tlačítko se automaticky spustí přehrávání. Pokud vám obsah vybraný službou Netflix nevyhovuje, můžete jej přeskočit pomocí vyskakovacího okna, a poté se automaticky otevře další film nebo seriál.

Pokud novou položku nabídky pod přihlášením do služby Netflix ještě nevidíte, bude to chtít ještě nějaký čas vydržet. Tyto funkce budou všem uživatelům uvolňovány postupně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Přesně tak, nechápu jak bez toho mohou fungovat

  Reakce na Ventero:

  Reagovat na komentář

  GUI Netflix je šlendrián

  Kdyby radši ty stupidi udělali přehlednou kategorizaci dle žánrů a jazykové lokalizace ohl. dabingu apod.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení