Menu

Netgear představil nejvýkonnější desktopový NAS na světě

07.12.2013 09:56 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Netgear představil nejvýkonnější desktopový NAS na světě

Netgear představil nejvýkonnější desktopový NAS na světě | foto: CHIP

Desktopové datové úložiště NETGEAR ReadyNAS 716 nabízí nepřetržitou ochranu dat prostřednictvím neomezeného množství snapshotů založených na blocích a vestavěného antiviru, vysokorychlostní přenosy dat či dotykový displej pro snadné ovládání.

Společnost NETGEAR představila datové úložiště ReadyNAS 716 (RN716X). Srdcem systému je nový ReadyNAS OS 6 založený na nadčasovém souborovém systému BTRFS, který v sobě kombinuje multimediální funkce (XNBC – Plex Media Server, Web server, kamerové dohledové centrum či např. Bittorent klienta) a podnikové funkce, jako např. zabezpečení dat prostřednictvím neomezených snapshotů (snímků systému) na úrovni bloků a možnost navráceni do libovolné datové verze v minulosti, integrovanou antivirovou ochranu, pokročilou replikaci dat, instant a thin/thick provisioning, integraci s active directory či certifikaci VMware. Jedná se o v současnosti nejvýkonnější desktopový NAS na světě, se šesti pozicemi pro pevné disky a úložnou kapacitou až 24 TB (při využití expanzní jednotky až 84 TB). Špičkový výkon založený na čtyřjádrovém procesoru Intel® Xeon Ivy Bridge E3–1265Lv2 2,5 GHz (3,5 GHz v režimu Turbo) umožňuje práci stovek současně připojených uživatelů. ReadyNAS 716 se připojuje do sítě pomocí 2× 10GbE a 2× 1GbE metalických portů. Spolu s 10GbE přepínači XS708E, XS712T a XSM7224 tvoří ideální řešení pro náročná síťová prostředí.

netgear-readynas-716-nahled

Model RN716X rovněž jako jediný desktopový NAS nabízí 16 GB ECC paměti. Díky podpoře 10GbE infrastruktury navíc umožňuje plynule streamovat větší množství multimediálních HD souborů – dokáže současně vysílat až 85 běžných multimediálních streamů či tři nekomprimované Blu-ray soubory.

Sedmičlenná rodina ReadyNAS

Po představení modelu RN716 čítá řada ReadyNAS sedm inovativních produktových linií. Všechny přístroje ReadyNAS jsou založeny na revolučním operačním systém ReadyNAS OS 6 a obsahují stejnou základní sadu funkcí, liší se pouze výkonem a některými prémiovými funkcemi.

 • Základní modelová řada desktopů ReadyNAS 100 (RN102×x, RN104×x) se 2 a 4 HDD pozicemi je určena pro domácí uživatele a skupiny s menším počtem současně pracujících uživatelů. U této řady je navíc integrována a zahrnuta v ceně jedna kamerová licence RNNVR01L pro využívání funkce dohledového centra; systém lze používat až pro 8 kamer.Střední řada 2-, 4– a 6-pozicových desktopů ReadyNAS 300 (RN312×x, RN314×x, RN316×x) je optimalizována pro potřeby malých firemních sítí, vzdálených kanceláří nebo poboček.
 • Druhá nejvyšší řada desktopů ReadyNAS 500 (RN516×x) nabízí vysoký výkon a 6 pozic pro osazení pevnými disky. Modely z této řady jsou určeny pro středně velké firemní sítě s podporou několika set souběžně pracujících uživatelů.
 • Nejvyšší řada desktopů ReadyNAS 700 (RN716X) nabízí maximální výkon a 6 pozic pro osazení pevnými disky. Je určena pro velké firemní sítě s podporou více než 500 souběžně pracujících uživatelů.
 • Základní řada 4-pozicových rackových 1U úložišť ReadyNAS 2120(RN2124×x) poslouží pro snadné zálohování menších uživatelských skupin nebo pro virtualizaci. K dispozici jsou modely osazené čtyřmi pevnými ENTERPRISE disky pro RAID pole s nepřetržitým chodem nebo levnějšími „DS“ desktop disky. Dodává se bezdisková varianta i modely osazené HDD.Střední řada rackových úložišť ReadyNAS 3220 (RN3220×x) představuje 12-pozicové výkonné 2U rackové úložiště s 4× 1GbE rozraním pro připojení do sítě. Vysokou dostupnost zajišťuje rovněž duální hot-swap zdroj. K dispozici jsou modely osazené ENTERPRISE disky pro RAID pole s nepřetržitým chodem i bezdiskový model.
 • Nejvyšší model rackové řady ReadyNAS reprezentuje ReadyNAS 4220X (RN4220×x). Nabízí 2U provedení, 12 pozic pro HDD, 3,2GHz procesor Ivy Bridge Xeon E3–1225v2 Quad Core, 
 • 8 GB ECC RAM, 2× 10GbE RJ45, 4× 1GbE a u modelu 4220S i 2× rozhraní 10 GbE SFP+.

Ochrana dat v každém okamžiku

Díky kontinuální datové ochraně pomocí „block based“ snapshotů mají uživatelé platformy ReadyNAS možnost provádět manuální i kontinuální snapshoty s frekvencí až 1 h a s jejich pomocí v případě nutnosti obnovit stav dat k jakémukoli bodu v čase. Lze také obnovit např. omylem smazaná data. NETGEAR ReadyNAS 716, stejně jako celá nová generace přístrojů ReadyNAS, využívá snímky systému na úrovni datových bloků („block-based“), které téměř nezatěžují procesor ani síťovou infrastrukturu, na rozdíl od snapshotů na úrovni souborů („file-based“). Datová úložiště ReadyNAS jsou rovněž vybavena funkcí cloudové replikace dat, která umožňuje jednoduchým způsobem spravovat více úložišť a replikovat data mezi nimi. Uložení klíčových dat na více místech s jejich snadnou obnovou k časovému bodu je spolehlivou zárukou ochrany dat v případě živelné pohromy, např. požárů či povodní.

Klíčové funkce datových úložišť NETGEAR ReadyNAS 716

 • Neomezené snímky systému (snapshoty).
 • Antivirová ochrana v reálném čase a šifrování dat.
 • XRAID2, instant provisioning.
 • Replikace dat v cloudu (ReadyDROP) a vzdálené zálohování.
 • Správa dat prostřednictvím ReadyCLOUD.
 • Integrace s active directory, iSCSI a thin/thick provisioning.
 • Šifrovaný vzdálený přístup a správa souborů ve VPN kvalitě.
 • Dohledové kamerové centrum pro až 16 HD kamer.
 • Velký dotykový displej, HDMI port a infračervené rozhraní.
 • XNBC (Plex Media server), Qbittorent klient, MySQL Server, Piwigo a množství dalších add-on aplikací (viz apps.readynas.com/pages/?page_id=9) dostupných přímo v rozhraní operačního systému.
 • Mobilní klient ReadyDLNA pro vzdálený streaming multimediálních souborů.
 • Dva vestavěné 10GBASE-T porty.
 • eSATA rozhraní pro možnost dalšího rozšíření o pětipozicovou expanzní jednotku EDA500.
 • Moderní a přehledné grafické rozhraní v češtině.

Sdílení a ochrana dat bez kompromisů

NETGEAR ReadyNAS 716 nabízí šest pozic pro osazení pevnými disky, oproti ostatním řadám je v prodeji pouze bezdisková varianta. Je určen pro velké firemní sítě s podporou více než 500 souběžně pracujících uživatelů. Nativní šifrování umožňuje uživatelům bezpečně sdílet, ukládat a chránit citlivá data napříč různými sítěmi. Přístroj podporuje SATA (až 4TB) i SSD disky a obsahuje rozšiřující port eSATA pro škálování prostřednictvím expanzní jednotky (do velikosti až 84 TB).

Pohodlný přístup k uloženým datům zajišťuje technologie ReadyCLOUD – usnadňuje přístup do cloudu, podporuje cloudový management, provisioning, replikaci dat i plnohodnotnou správu souborů z jakéhokoli webového prohlížeče, resp. zařízení připojeného k webu. Datové úložiště ReadyNAS 716 je kompatibilní se zálohovacími programy všech předních světových dodavatelů a jako jedna z prvních NAS platforem nabízí antivirovou ochranu v reálném čase. Citlivá data uživatelů jsou tedy automaticky chráněna a zabezpečena před prakticky jakoukoli hrozbou. 

Součástí všech nových modelů ReadyNAS je rovněž nástroj pro bezproblémovou synchronizaci souborů ReadyDROP a integrovaný Dropbox. Utilita NETGEAR ReadyNAS Remote se dále postará o snadný přístup k souborům z libovolného místa a jakéhokoli vhodného zařízení umožňujícího připojení k webu. NETGEAR je také první společností na trhu nabízející koncovým uživatelům a firmám možnost zálohovat data z jejich Mac počítačů z jakéhokoli místa na světě, aniž by bylo nutné platit měsíční poplatek za poskytování úložné kapacity v cloudu.

Základní technické parametry datových úložišť NETGEAR ReadyNAS 716

Počet HDD pozic: 6

Podporované HDD: SATA/SSD 2,5” / 3,5”

Procesor: Intel® Xeon Ivy Bridge E3–1265Lv2 2,5 GHz (3,5 GHz Turbo) Quad Core

Paměť: 16 GB ECC

Porty gigabit (GbE): 2

Porty USB 3.0 / 2.0: 2 / 1

Porty 10GBase-T: 2

Porty eSATA: 3

Možnost rozšíření EDA500 (ks): 3

Max. kapacita interní: 24 TB

Max. kapacita s EDA500: 84 TB

Porty HDMI: 1

Infra přijímač: ano

2-řádkový LCD displej: ano

Dotykový displej: ano

Větrák: ano, 120 mm

Napájení: Interní 200 W

Spotřeba (max. / běžná): 173 W / 96 W

Spotřeba (Wake on LAN): 0,800 W

Spotřeba (vypnutý systém): 0,420 W

Rozměry: 287×192×259 mm

Hmotnost: 7,97 kg

Záruka (šasi): 5 let

 

Cena a dostupnost

Síťové datové úložiště NETGEAR ReadyNAS 716 lze koupit v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena je stanovena na 84 000 Kč vč. DPH.

Zdroj: TZ Netgear.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení