Menu
CHIP Speedtest

Neznámá aplikace pro Android se skvělou funkcí: takto jste appky ještě neotevírali

20.03.2020 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Neznámá aplikace pro Android se skvělou funkcí: takto jste appky ještě neotevírali

Neznámá aplikace pro Android se skvělou funkcí: takto jste appky ještě neotevírali | foto: CHIP

Na převážné většině smartphonů českých uživatelů běží Android. Místo toho, abyste při spouštění aplikací hledali její ikonu na domovské nebo dalších obrazovkách, můžete ji jednoduše otevřít pouhým zatřesením mobilu.

Jednoduchý trik umožňuje uživatelům Androidu otevírat vybrané aplikace pouhým pohybem smartphonu. V obchodu Google Play je k dispozici aplikace, která se nazývá "Gravity Gestures". Umožňuje otevřít jakoukoliv aplikaci pomocí jednoduchého pohybu zařízení, a to i když jste právě otevřeli jinou aplikaci.

Spouštění WhatsApp a dalších aplikací na Androidu pouhým pohybem mobilu

gg10

Klíčové kroky pro definici gesta pro otevření aplikace nebo aktivaci funkce.

Nejprve si stáhněte aplikaci Gravity Gestures z obchodu Google Play. Po prvním spuštění se jednou přehraje tutoriál, který stručně vysvětluje nejdůležitější základy aplikace. Poté můžete přidat novou funkci pomocí červeného znaménka plus v pravém dolním rohu obrazovky. Otevře se malá nabídka. Zde můžete vybrat způsob pohybu zařízení a přidat mu požadovanou akci.

V části Aplikace můžete vybírat mezi aplikacemi instalovanými ve vašem smartphonu. Gestům můžete také přiřadit jiné aktivity, například otevření webového prohlížeče, realizaci hovoru nebo zapnutí baterky.

Přesunutím prstem (swipe) doprava můžete uložené nastavení smazat.

Stáhněte si: Gravity Gestures

gravitygestures-logo

Gravity Gestures - Android App 1.5

CHIP hodnotí Uspokojivý

Pomocí aplikace Gravity Gestures můžete otevírat aplikace zatřesením nebo natočením smartphonu.

Stáhněte si

Aplikace je funkční pouze částečně

Přestože má aplikace v obchodě Play mnoho dobrých recenzí, některým uživatelům nemusí fungovat správně. Je to hlavně případ smartphonů, na kterých je instalován Android 10. Aplikace bude pravděpodobně potřebovat aktualizaci, která by tuto chybu odstranila.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.