Menu

Nezničitelný nabíjecí kabel pro iPod/iPad/iPhone s vyšší inteligencí

04.11.2017 07:54 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nezničitelný nabíjecí kabel pro iPod/iPad/iPhone s vyšší inteligencí

Nezničitelný nabíjecí kabel pro iPod/iPad/iPhone s vyšší inteligencí | foto: CHIP

Pro připojení zařízení společnosti Apple s konektorem Lightning je k dispozici nezničitelný kabel, jehož výrobcem je společnost Belkin, která má certifikaci pro výrobu doplňků pro společnost Apple.

Speciální kabel se vyrábí v několika barevných provedeních (černá, zlatá, stříbrná) a jeho délka je 1,2 metru. Slouží k synchronizaci dat, kdy umožňuje přenos dat rychlostí až 480 Mb/s, a k nabíjení zařízení společnosti Apple. Jeho obrovská výhoda spočívá především v tom, že více prvkové stínění kabelu minimalizuje rušení při přenosech dat.

0006244-belkin-kevlar-lightning-cable-goldjpg-vyrez Provedení kabelu je věda. Základem každé vodivé žíly je kevlarové vlákno, které slouží jako základ k vedení svazku jednotlivých žil každého vodiče. Pak následuje ochrana celého vodiče pomocí speciálního izolačního obalu. Pět takto upravených samostatných vodičů pak obklopuje opět kevlarový prut, který prostupuje celým kabelem a slouží jako mechanická ochrana jednotlivých vodičů před jejich zlomením. Nad vodiči je pak opět izolace a opletení, sloužící jako stínění svazku vodičů. Pod vrchní nylonovou vrstvou, odolnou proti abrazi se nachází termoplastický elastomer (TPE), chránící zmíněné stíněné opletení.

Jak vidno, takový kabel je opravdu věda, ale výrobce zaručuje, že tento kabel můžete ohnout až na poloměr ohybu 18 mm více než pět tisíckrát. Tak máte jistotu, že se kabel nemůže poškodit například ohybem při připojení přenosného zařízení k nabíječce nebo notebooku, vybaveného konektorem USB typu A.

Zvláštní péči pak výrobce věnoval samotným konektorům, které jsou vyrobeny ze speciální umělé hmoty dělené laserem, přičemž kontakty jsou dimenzovány na přenos výkonu 12 W (to odpovídá dobíjecímu proudu 2,4 A při napájecím napětí 5 V), což je optimální příkon zařízení Applu při nabíjení. Pouzdro konektoru je pak vyrobeno z hliníkové slitiny pro zachování tvaru i při zvýšeném namáhání – a jak už víte, do konektoru zapojený speciální kabel snese minimálně 5000 ohybů o 180° při minimálním poloměru 18 mm.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení