Menu

Nokia představuje levný model Nokia Asha 230

24.02.2014 10:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nokia představuje levný model Nokia Asha 230

Nokia představuje levný model Nokia Asha 230 | foto: CHIP

Cenově nejdostupnější dotykový telefon řady Nokia Asha je nyní v prodeji i v ČR. Nokia Asha 230 přichází s novým designem, jasnými barvami a inovovaným ovládacím prostředím s přístupem k nejoblíbenějším sociálním sítím. Cena začíná na 45 € bez daní a dotací.

nokia-asha-230

Nokia Asha 230 obsahuje aplikace pro přístup k sociálním sítím, jako je WhatsApp, Twitter, Facebook, WeChat a Line. Uživatelé mají možnost si bezplatně stáhnut 10 her z Nokia Obchodu, kde jsou k dispozici i další aplikace. Kromě toho lze z Nokia Obchodu stáhnout online mapovou aplikaci HERE, které obsahuje navigaci pro chodce i pro řidiče, informace o veřejné dopravě a nejnovější zprávy o dopravních zácpách. V rámci připravovaného softwarového updatu v dubnu získá Nokia Asha 230 také podporu cloudového úložiště Microsoft OneDrive, které nabídne 7 GB prostoru pro ukládání oblíbeného obsahu.

Telefon je dostupný v šesti barvách. Ergonomie a velikost bude podle výrobce vyhovovat jak zákazníkům, kteří přecházejí s nedotykových telefonů, tak mladým uživatelům pořizujícím si nový dotykový telefon. Baterie zajistí výdrž v pohotovostním režimu až 33 hodin a umožní telefonovat 11 hodin.

K dispozici jsou dvě úvodní obrazovky, tzv. Fastlane umožňující rychlý přístup k nedávno spuštěným aplikacím, funkcím i obsahu, stejně jako okénko s výhledem do budoucnosti, například blížící se události v kalendáři. Jediný tah prstu spustí fotoaparát, jediný dotyk udělá snímek a další dotyk ho dokáže sdílet na Facebooku. Nová Asha obsahuje internetový prohlížeč Nokia Xpress Browser, který dokáže komprimovat internetové stránky a sníží se tak množství stahovaných dat.

Telefon má rozměry 100 X 59 X 13 mm a váží 90 g. LCD displej velikosti 2,8“ má rozlišení QVGA. Asha 230 má 1,3MP fotoaparát, podporuje microSD karty a má USB port.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení