Menu

Nokia X3: Nový telefon s novým ovládáním

27.08.2010 08:47 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nokia X3: Nový telefon s novým ovládáním

Nokia X3: Nový telefon s novým ovládáním | foto: CHIP

Model Nokia X3 představuje inovativní způsob ovládání mobilních telefonů. V tenkém těle nabízí dotykový displej i tradiční alfanumerickou klávesnici s dvanácti tlačítky. Tento první přístroj Nokia s kombinovaným ovládáním Touch and Type zákazníkům nabídne jak možnost okamžitého výběru požadované funkce dotykem na jasném barevném displeji, tak i rychlé psaní SMS nebo vytáčení čísel na tradiční klávesnici.

Praktický systém ovládání Touch and Type doplňuje moderní a funkční design. Nokia X3 je navíc jedním z nejtenčích mobilů značky Nokia vůbec. Tělo telefonu je silné pouhých 9,6 milimetrů, takže telefon snadno vklouzne do každé kapsy. Podle nejposlednějších módních trendů je zadní kryt telefonu vyroben z broušeného hliníku, a navíc bude novinka dostupná hned v pěti barevných variantách: bílo-stříbrné, tmavě kovové, petrolejově modré, růžové a v barvě lila. 

Přes malé rozměry novinky nabídne Nokia X3 plnou škálu funkcí včetně podpory sítí 3G, připojení Wi-Fi, hudebního přehrávače nebo integrovaného rádia. Každého, kdo rád fotografuje nebo zaznamenává život okolo sebe, jistě potěší špičkový pětimegapixelový fotoaparát se čtyřnásobným digitálním zoomem a možností nahrávání videozáznamu.

Nokia X3 má speciální klávesy pro přímý přístup ke komunikačním funkcím a také k funkcím hudebního přehrávače. Díky těmto klávesám se uživatelé rychle dostanou k důležitým službám Ovi včetně sociálních a zábavních aplikací. Kromě služby Ovi Mail lze využít službu Nokia Messaging pro push přístup k dalším mailovým a chatovacím účtům majitele telefonu.
Nokia X3 bude v prodeji v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku za předpokládanou cenu 125 eur bez daní a dotací.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení