Menu

Notebooky Toshiba se Sandy Bridge

06.01.2011 01:53 | Redakce Chip + Přidat komentář
Notebooky Toshiba se Sandy Bridge

Notebooky Toshiba se Sandy Bridge | foto: CHIP

Společnost Toshiba představila v rámci letošního veletrhu CES nové modely notebooků Satellite A660, Satellite A665, Satellite A665 3D a Qosmio X500 s procesory Intel Core druhé generace (Sandy Bridge), vylepšenými multimediálními funkcemi a možností připojení přes USB 3.0 nebo Bluetooth 3.0.

Základem nově uváděných notebooků je nejnovější generace procesorů Intel Core. Nové modely těchto notebooků budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během prvního čtvrtletí 2011. Notebooky jsou zaměřeny na uživatele, kteří hledají výkonný přenosný počítač pro práci s multimédii a hraní her.

Modely Satellite A660, Satellite A665 a Satellite A665 3D jsou kromě výkonného procesoru osazeny rychlým portem USB 3.0 a podporují funkci Sleep-and-Charge, díky níž je možné dobíjet akumulátory mobilních zařízení i tehdy, když je notebook vypnutý. Podporují Windows Media Center Edition a díky přibalenému dálkovému ovladači umožňují ovládání integrovaného TV tuneru a multimediálního obsahu z pohodlí sedací soupravy. Nové verze notebooků Satellite A660 a Satellite A665 nabídnou rozhraní Bluetooth 3.0 pro bezdrátové připojení periférií s vysokou rychlostí přenosu dat až 24 Mb/s.

Toshiba rovněž představila novou verzi výkonného herního notebooku Qosmio X500, který dokáže převádět 2D obraz do 3D podoby a po propojení s televizorem poslouží pro přehrávání 3D filmů jak z integrované Blu-ray mechaniky, tak z internetových zdrojů. Pro notebook Qosmio X500 je nyní charakteristický hybridní SSD a pevný disk, jenž se skládá z harddisku s kapacitou 500 GB a 64GB SSD úložiště, díky němuž bootování notebooku proběhne během několika sekund. Navíc nabízí dokonalé vyvážení velké kapacity a ultra rychlého přístupu k datům, kdy tyto přístupové doby jsou podstatně kratší než u konvenčního pevného disku s rychlostí 7.200 otáček za minutu. Cena nově představených modelů není zatím známa.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení