Menu

Nová aplikace AVG Vault pro iOS a Android zabezpečí osobní digitální údaje uživatelů

15.04.2014 12:21 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nová aplikace AVG Vault pro iOS a Android zabezpečí osobní digitální údaje uživatelů

Nová aplikace AVG Vault pro iOS a Android zabezpečí osobní digitální údaje uživatelů | foto: CHIP

Nejnovější bezplatná aplikace od AVG Technologies dává uživatelům možnost kontroly bezpečnosti a soukromí osobních dat uložených na připojených zařízeních.

AVG Technologies, společnost poskytující internetovou bezpečnost 177 milionům aktivních uživatelů, dnes oznámila vydání své nejnovější mobilní aplikace, AVG Vault. Bezplatná aplikace užívá pokročilé šifrování k zabezpečení osobních digitálních údajů, jako jsou informace o platebních kartách, úřední dokumenty, obrázky či soukromé poznámky.

avgvalt-nahled

Aplikace AVG Vault je k dispozici pro zařízení s operačními systémy Android a iOS a prostřednictvím cloudových služeb umožňuje uživatelům synchronizovat šifrovaná osobní data mezi jejich zařízeními. V případě ztráty zařízení mohou být data z něj obnovena na zařízení nové. AVG Vault využívá standard pokročilého šifrování AES-256 ustanovený americkým Národním ústavem pro standardy a technologie (NIST), aby uživatelům poskytla větší bezpečnost citlivých dat uložených na mobilních zařízeních a to nejen doma, ale i v kanceláři, na dovolené nebo na cestách.

Nejnovější zpráva organizace MEF vytvořená ve spolupráci s AVG říká, že 65 procent lidí nerado sdílí své osobní údaje s aplikacemi na svém chytrém telefonu a že právě důvěra je pro 30 procent uživatelů tou největší překážkou v nakupování zboží a služeb prostřednictvím mobilních zařízení,” říká Yuval Ben-Itzhak, technologický ředitel ve společnosti AVG Technologies. „Jak se naše závislost na mobilních zařízeních den ode dne zvyšuje, roste také množství osobních údajů, které na nich uchováváme. Ať už jde o fotografie rodiny a přátel nebo finančních údajů či důležitých hesel, AVG Vault uživatelům poskytuje jistotu, že jejich nejcitlivější informace jsou na mobilních zařízeních v bezpečí.”

Další bezpečnostní funkce aplikace AVG Vault zahrnují Idle Time Lock, pomocí níž si uživatelé nastaví, aby aplikaci uzamkla po určené době nečinnosti a Attempted Access Notification, která uzamkne zařízení a vyfotí uživatele, který několikrát zadá špatný PIN kód.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení