Menu

Nová bezplatná střílečka je natolik oblíbená, že počet uživatelů poslal servery do kolen

27.07.2021 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová bezplatná střílečka je natolik oblíbená, že počet uživatelů poslal servery do kolen

Nová bezplatná střílečka je natolik oblíbená, že počet uživatelů poslal servery do kolen | foto: Chip

Vývojářské studio 1047 Games muselo dočasně vypnout servery své nové střílečky Splitgate. Důvodem je, že se do hry chtělo přihlásit příliš mnoho uživatelů najednou.

Problémy se serverem jsou pro vývojáře her vždy velkou nepříjemností. V případě 1047 Games jsou však také důvodem k radosti. Zájem o free-2-play (do jisté fáze bezplatnou) střílečku Splitgate byl tak velký, že se do ní už nemohli přihlásit žádní další hráči. Důvodem zájmu tak velkého počtu uživatelů je pravděpodobně zahájení otevřené bety na konzolích.

Jak oznámil vývojářský tým na Twitteru, servery Splitgate mohou v současné době pojmout pouze 65.000 hráčů najednou. Aby se zabránilo dalšímu přetížení, jako dočasné řešení se nyní zavede fronta s postupným přístupem. V dlouhodobém horizontu se však počítá s rozšířením kapacity, aby mohlo hrát současně více uživatelů.

splitgate-twitter

| Zdroj: Twitter/Splitgate (@Splitgate)

"Splitgate": Nová střílečka je mezi hráči velmi oblíbená

Vysoký počet hráčů ale není nijak překvapivý. Soutěžní střílečka, která je popisována jako směs her Halo a Portal, se od svého vydání na PC 24. května těší velké oblibě. Nedávno se hra Splitgate dokonce dostala na první místo v žebříčku nejprodávanějších her na Steamu. Jak uvádí server Twinfinite ve svém příspěvku "Splitgate Developers Had to Take Servers Offline Due to Crazy Demand", hra byla na PC a konzolích stažena už více než 600.000krát.

Na 27. července je také naplánováno vydání hry Splitgate pro platformy PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Od začátku bude možné také hraní napříč různými platformami.

splitgate-logo

Splitgate (beta)

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatná střílečka pro více hráčů "Splitgate" kombinuje silné stránky her jako Halo a Portal, a slibuje tak spoustu zábavy.

Vyzkoušejte si

 

Výhody:
dá se hrát bezplatně
dobrá grafika
20 různých úrovní
Nevýhody
momentálně dostupné jen v beta verzi

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení