Menu

Nová dveřní stanice Axis

02.05.2019 11:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nová dveřní stanice Axis

Nová dveřní stanice Axis | foto: CHIP

Společnost Axis Communications představuje novou síťovou dveřní video stanici AXIS A8207-VE, která umožňuje současně kamerový dohled, komunikaci s návštěvníky u dveří a řízení přístupu s pomocí RFID čtečky – to vše v jediném, snadno ovladatelném zařízení.

Novinka s názvem AXIS A8207-VE Network Video Door Station dále rozšiřuje nabídku dveřních stanic a spojuje kamerový systém s řízením přístupu. Přináší tak přidanou hodnotu pro různá bezpečnostní řešení.

Dveřní stanice kombinuje plně funkční 6 Mpx síťovou kameru s vysoce kvalitní, obousměrnou audio komunikací a vzdáleným řízením přístupu. Má také integrovanou RFID čtečku a podporuje video a audio analýzy, jako je detekce pohybu nebo zvuku, která umožňuje spouštět nahrávky nebo jiné události. Díky otevřeným standardům a s pomocí několika hardwarových rozhraní je tuto dveřní stanici možné lehce integrovat s ostatními systémy a řešeními, a pomáhá tak splnit jak současné, tak budoucí potřeby organizací. Indukční smyčka pro naslouchadla navíc zpřístupňuje interakci lidem se ztrátou sluchu.

V prostředí maloobchodu může AXIS A8207-VE skvěle sloužit u zadních dveří a nakládacích ramp. Integrovaná čtečka umožňuje zaměstnancům vstoupit na pracoviště, aniž by někdo z kolegů musel běžet do zadní části obchodu a otevírat dveře. Přitom není potřeba vytvářet a distribuovat mnoho kopií klíčů, které lze snadno ztratit nebo odcizit a mohou tak skončit v nepovolených rukou. Zavedení dodavatelé mohou mít svou vlastní přístupovou kartu nebo PIN, které umožňují vstup do budovy pouze během pracovních hodin, zatímco noví či neznámí dodavatelé použijí zvonkové tlačítko. Zaměstnanci pak mohou na volání odpovědět prostřednictvím běžného stolního telefonu nebo mobilní aplikace a udělit přístup.

Po skončení pracovní doby často pracovníci obchodu odcházejí zadními dveřmi, někdy s hotovostí pro vklad do banky. Dveřní stanice je proto vybavena HDMI výstupem, který umožňuje velmi snadno připojit vnitřní displej se živým náhledem. Personál si tak může před otevřením dveří snadno ověřit, že je vchod bezpečný. Sníží se tím riziko napadení a zároveň se zvýší pocit pocitu bezpečí zaměstnanců.

Síťová dveřní video stanici AXIS A8207-VE bude v České republice dostupné od května 2019 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za 31 900 Kč.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení