Menu

Nová funkce Google map: cestování v čase

24.04.2014 13:49 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nová funkce Google map: cestování v čase

Nová funkce Google map: cestování v čase | foto: CHIP

Od 23. dubna je možné využívat novou funkci Google map, která umožňuje cestovat v čase. Google totiž shromáždil historické snímky ze starších snímků Street View a můžete se tedy podívat, jak se daná lokalita měnila v průběhu let.

freedom-tower-nahled

Googlepořizoval záběry okolí známé jako Street View už v roce 2007. Od té doby se ale Street View na některých místech i několikrát aktualizovalo, takže bylo k dispozici množství dat. Nově je možné se na historické záběry podívat a udělat si tak virtuální výlet do minulosti.

time-machine-1-nahled

Pomocí Street View se tedy například můžete podívat, jak rostla budova Freedom Tower v New Yorku, nebo 2014 World Cup Stadium ve Fortaleze v Brazílii. Tato nová funkce poslouží jako digitální časová osa. Na okolí se můžete podívat i v různých ročních obdobích, což může být také zajímavý pohled.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení