Menu

Nová funkce v YouTube: uživatelé mohou najít více obsahu pomocí hashtagu

15.01.2021 09:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová funkce v YouTube: uživatelé mohou najít více obsahu pomocí hashtagu

Nová funkce v YouTube: uživatelé mohou najít více obsahu pomocí hashtagu | foto: cottonbro/Pexels

YouTube chce uživatelům ještě více usnadnit vyhledávání obsahu. Při vyhledávání pomocí hashtagů se uživatelům nyní zobrazuje pouze obsah, který skutečně odpovídá požadovanému tématu.

Videa na YouTube už jsou nějakou dobu označována hashtagy, které usnadňují vyhledávání příbuzných témat. Doposud se při zadávání hashtagů uživatelům zobrazoval nejen obsah, přesně odpovídající vyhledávání, ale také související obsah, tedy podobné výsledky vyhledávání. Možnost výběru zobrazení včetně výsledku vyhledávání pojmu bez hashtagu nebo s ním je zobrazena v horní části stránky po vyhledání konkrétního výrazu.

Podle nové informace, kterou YouTube zveřejnil na své stránce pomoci, nyní služba zavádí inovaci pro lepší přehled vyhledávání. Pokud kliknete na zvolený hashtag u videa, zobrazí se na samostatné stránce všechna dohledaná videa, která jsou jím také označena. Tato funkce je zavedena jak pro desktopové uživatele, tak i pro mobilní aplikace YouTube na Androidu a iOS.

YouTube: výsledky vyhledávání videí pomocí hashtagu na vyhrazené stránce

youtubehash

Cílem nového přístupu YouTube k vyhledávání je usnadnit uživatelům přístup k požadovanému obsahu. | Zdroj: YouTube

Pokud vyhledáváte prostřednictvím hashtagu, na zobrazené stránce by měla být přesně odpovídající videa v řazení podle nejlepší shody. Vyhledávání lze použít jak pro přesné, tak i obecné termíny. Pokud například zadáme do vyhledávání #Netflix, na stránce se zobrazí pouze videa zadaná samotnou video streamovací službou nebo která s ní úzce souvisí.

Podobně můžeme do vyhledávání zadat obecné výrazy, např. "gaming" nebo "sport". Na stránce s výsledky vyhledávání se nám poté zobrazí relevantní výsledky.

K podobnému výsledku můžeme také dojít, pokud přímo klikneme u konkrétního videa na přidaný hashtag. Zobrazí se nám odpovídající výsledky vyhledávání s výrazným barevným označením v záhlaví stránky. Kromě klasického zápisu #Netflix také můžeme v prohlížeči použít výběr přímým zápisem do řádku s URL adresou. Zapíšeme-li například https://youtube.com/hashtag/netflix, dostaneme stejné výsledky vyhledávání, jako při zadání #Netflix do pole "Hledat". Náhled by se měl lišit pouze uvedením záhlaví a formou zobrazení jednotlivých videí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.