Menu

Nová kamera do auta s rotačním držákem

07.02.2014 13:37 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nová kamera do auta s rotačním držákem

Nová kamera do auta s rotačním držákem | foto: CHIP

Mio představilo novinku v řadě kamer do auta – Mio MiVue 366. Nová kamera nabízí videozáznam v kvalitě Full HD, optický snímač Nikon včetně 6ti skleněných čoček a kromě senzoru přetížení je nově vybavena rotačním držákem na sklo s možností otočení o 360 stupňů.

12360974955-145c588d3c-b-nahled

Kamera Mio MiVue 366 nahrazuje model MiVue 358, disponuje 2,4“ displejem a 120° širokoúhlým objektivem se 6 skleněnými optickými členy, které zajišťují ostřejší obraz a vyšší světelnost. Videa jsou ukládána v širokoúhlém formátu ve Full HD rozlišení 1080p nebo HD rozlišení 720p.

Výhodou skleněné soustavy čoček oproti levným plastovým variantám je ostřejší obraz. Zvýšená citlivost snímače Nikon spolu s vyšší světelností skleněných čoček pak zajistí také čistý obraz i za horších světelných podmínek. Kvalitu videozáznamu dále zvyšuje technologie Wide Dynamic Range (WDR), která poskytuje jasnější obraz ve dne při protisvětle a v noci automaticky redukuje přesvícení obrazu od zadních brzdových světel a čelních světel protijedoucích vozidel.

12360975365-daf71698b0-b-nahled

Rotační držák na sklo umožňuje otočení kamery o 360°. Nastavit lze rychle do libovolného úhlu, a zaznamenat tak důkazní materiál požadované oblasti, například při policejní kontrole nebo dopravním incidentu po stranách vozidla. Kameru je možné umístit v případě potřeby i na boční skla. Systém uchycení kamery v držáku zjednodušuje její rychlé vyjmutí při ochodu z vozidla.

Součástí balení je software MiVue Manager pro správu a přehrávání videí souběžně s daty ze snímače přetížení, který ukazuje směr jízdy a změnu rychlosti. Kamera Mio MiVue 366 je již dostupná s doporučenou koncovou cenou 3 390Kč vč. DPH

12361410394-28c4874dbd-b-nahled

  Funkce kamery MiVue 366:

  • Snímač přetížení (senzor G) – zaznamenává změny směru ve 3 osách, při přehrávání záznamu jízdy jsou data zobrazena ve formě grafu a v případě nehody je díky tomu možné zjistit, odkud náraz přišel a jak k němu došlo.
  • Režim Nahrávání událostí – aktivuje se automaticky při zaznamenání náhlé změny pohybu (Senzor G) a následně kamera uloží záznam dané události. Tento záznam je automaticky chráněn proti smazání, takže nedojde k jeho přepsání při dalším nahrávání.
  • Režim Parkování – díky snímači pohybu se při jakékoliv změně kamera MiVue automaticky zapne a začne nahrávat, i když řidič není ve vozidle. Tím lze zaznamenat situace na parkovišti, nebo pokud dojde k nehodě v jeho nepřítomnosti.
  • Režim Fotografování -  umožňuje kameru rychle vyjmout z držáku a díky vestavěné baterii pořídit fotodokumentaci nehody či aktuální situace.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení