Menu

Nová konkurence pro PowerPoint? Pitch sází na týmový způsob spolupráce

22.10.2020 13:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová konkurence pro PowerPoint? Pitch sází na týmový způsob spolupráce

Nová konkurence pro PowerPoint? Pitch sází na týmový způsob spolupráce | foto: Pitch

Dva roky po úspěšném zajištění financování uvolnil berlínský start-up svůj inovativní software pro tvorbu prezentací. Nabízí mnoho připravených šablon s různými tématy. 

Zakladatel Pitch Software jde svým produktem přímo proti PowerPointu z kancelářské sady MS Office. Už dříve v roce 2015 se mu podařilo úspěšně Microsoftu prodat aplikaci Wunderlist, která se stala základem pro Microsoft To Do.

Nejvíce inovativní vlastností programu Pitch je široká podpora týmové spolupráce. Na prezentacích je možné pracovat v reálném čase s několika členy týmu prostřednictvím video konference. Zakladatel startupu, Reber, k tomu dodává, že Pitch přichází se zcela novým konceptem v kategorii softwaru, který se nezměnil od devadesátých let.

Stáhněte si: Pitch

stahujte-program

Pitch 1.0.1

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí freewaru Pitch si obratem ruky vytvoříte moderní prezentace.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduché ovládání
spousta hotových šablon
snadné sdílení prezentací
Nevýhody
free verze vkládá do stránek logo programu
pitch1

Základní prostředí programu je velmi podobné jako v případě jeho největší konkurence, PowerPointu. | Zdroj: Pitch

Freewarovou verzi programu si můžete stáhnout lokálně na počítač (podporuje 64bitové systémy), ale není to nutné. Program běží v internetovém cloudu a lze jej také ovládat v prostředí internetového prohlížeče. V průběhu fáze testování verze beta v něm pracovalo 25 000 týmů ze 134 zemí po celém světě.

Pro tvorbu prezentací program nabízí bohatý výběr připravených šablon. Pokud jste zvyklí pracovat s PowerPointem, v prostředí programu se rychle zorientujete. Šikovné je jeho úzké provázání s online prostředím, do programu lze snadno umístit obrázky z bezplatné databáze Unsplash, nebo vkládat videa z platforem YouTube, Vimeo nebo Loom. Ve free verzi programu lze hotovou prezentaci exportovat do formátu PDF, na každé stránce prezentace je ale umístěné logo Pitch. Pro prezentace bez loga je potřeba upgradovat na verzi Pro.

Startup byl založen v roce 2018 a od té doby se mu podařilo získat financování ve výši 50 milionů dolarů. Mezi investory můžeme najít známá jména, jako například Kevina Systroma a Mikea Kriegera, kteří jsou zakladateli Instagramu, dále zakladatele Zoomu, Erica Yuana, nebo investory z Index Ventures, Blue Yard a Slack Fund.

Pitch se snaží uspět s modelem, známým jako freemium. Podobně jako u amerických start-upů Slack a Zoom je základní funkce poskytována zdarma. U prémiové verze už je software za poplatek, který činí 10 EUR/měsíc pro jeden účet (při jednorázové roční platbě je to 8 EUR/měsíc).

mohlo by vás také zajímat: tip – jak rychle zmenšit obrázky přímo v průzkumníku

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení