Menu

Nová řada headsetů Arctis Pro s certifikací Hi-Res Audio

14.03.2018 09:05 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nová řada headsetů Arctis Pro s certifikací Hi-Res Audio

Nová řada headsetů Arctis Pro s certifikací Hi-Res Audio | foto: CHIP

Společnost SteelSeries uvedla na trh audio systém Arctis Pro. Průlomová řada určená náročným uživatelům nabízí vysokou věrnost přednesu, certifikaci Hi-Res Audio a kompatibilitu s osobními počítači či konzolemi PlayStation 4.

První herní audio systém s certifikací Hi-Res Audio, SteelSeries Arctis Pro, resp. Arctis Pro s externí zvukovou kartou GameDAC (Digital Audio Converter) a Arctis Pro Wireless, zajišťuje hráčům věrný zvukový přednes v jeho nejčistší podobě. GameDAC obsahuje integrovaný čip ESS Sabre 9018 a zesilovač poskytující zvuk 96 kHz/24 bit. K dispozici je i varianta Arctis Pro Wireless s duálním bezdrátovým systémem zabezpečujícím spolehlivý a kvalitní přenos. Kompletní portfolio nové řady tak reprezentují tři modely: Arctis Pro, Arctis Pro + GameDAC a Arctis Pro Wireless.

Headsety disponují měniči se silnými neodymovými magnety reprodukujícími Hi-Res Audio o horní frekvenci až 40 000 Hz. Nabízejí dynamický rozsah 121 dB a zkreslení sinusového signálu –95 dB. Zatahovací ClearCast mikrofon doručí studiovou kvalitu zvuku včetně redukce okolního hluku.

SteelSeries Arctis Pro + GameDAC

SteelSeries GameDAC je externí USB zvuková karta a zesilovač speciálně vytvořený pro hraní her. Transformuje každou konzoli PlayStation 4 a počítač ve vysoce výkonný zdroj zvuku tím, že obejde zvukové karty v konzolových ovladačích a počítačích, využije vlastní oddělený obvod a poskytne zvukový výkon s vysokou hladinou a extrémně nízkým zkreslením. Čip ESS Sabre zajistí zesílení bassů, výraznější zvukové efekty a díky podpoře DTS Headphone:X 2.0 vytváří vysoce přesné signály.

Zvuková karta je osazena OLED displejem pro snadné ovládání a nastavení bez nutnosti instalace softwaru. Uživatelé PlayStation 4 tak mohou přizpůsobit ekvalizér, přepínat režim prostorového zvuku, konfigurovat podsvícení headsetu a upravovat hlasitost či poměr hlasitosti mezi hrou a komunikačními kanály pomocí ChatMix Dial. Počítačoví hráči pak najdou ještě hlubší možnost nastavení prostřednictvím softwaru SteelSeries Engine 3.

Arctis Pro Wireless

Arctis Pro Wireless je duálním bezdrátovým herním audio systémem využívajícím USB vysílač s podporou 2.4G sítě zaručující bezztrátový přenos s velmi nízkou latencí až do vzdálenosti 12 metrů a bluetooth sítě pro připojení mobilního zařízení. Hráči mohou využít tyto dvě sítě současně pro maximální flexibilitu. Například pro komunikaci se spoluhráči v aplikaci Discord na mobilním telefonu připojeného přes bluetooth v kombinaci se zvukem ze hry prostřednictvím sítě 2.4G. Technologie automatického přepínání kanálů zajistí vždy čistý RF prostor pro přenos bez rušení.

Na rozdíl od kabelových verzí funguje na dvou-bateriovém systému poprvé představeném ve sluchátkách Siberia 800/840. Jedna baterie vydrží nejméně 10 hodin hraní a druhou lze při současném používání nabíjet ve vysílači, který funguje jako dokovací nabíjecí stanice. Celkem tedy headset vydrží minimálně 20 hodin, nicméně lze neustále vyměňovat baterie a tím získat neomezený herní čas.

Stejně jako externí zvuková karta obsahuje také vysílač headsetu Arctis Pro Wireless OLED displej pro rychlé nastavení bez nutnosti instalace softwaru. Nicméně i tento headset je kompatibilní se SteelSeries Engine.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení