Menu

Nová verze programu pro vylepšení fotografií

21.06.2010 08:52 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová verze programu pro vylepšení fotografií

Nová verze programu pro vylepšení fotografií | foto: CHIP

Společnost Adobe Systems oznámila dostupnost programu Adobe Photoshop Lightroom 3 pro operační systémy Windows a Macintosh. Program nabízí řešení pro digitální fotografii a v rámci jediné aplikace umožňuje fotografům jejich snímky rychle uspořádat, vylepšit a následně prezentovat.

Finální verze Lightroom 3 nabízí zcela přepracovanou výkonnostní architekturu, jenž lépe zpracovává stále objemnější knihovny fotografií a poskytuje nástroj pro zpracování RAW snímků se zabudovanými funkcemi pro redukci šumu a zostření, a to vše pro dosažení nejvyšší možné kvality obrazu.
64bitový Lightroom 3 obsahuje nové funkce, které optimalizují pracovní postupy a umožňují sdílet pořízené snímky mnoha kreativními způsoby, podporuje video soubory z DSLR a u vybraných fotoaparátů i přenos snímků do počítače již v průběhu fotografování.
Nové fotografické nástroje pomáhají fotografům dostat z pořízených snímků maximum. Nástroje pro redukci barevného a jasového šumu pomáhají vytvářet čistější obraz z podexponovaných nebo s vysokým ISO exponovaných snímků a zároveň zachovat detaily. Funkce Automatická korekce objektivu, která umožňuje uživatelům používat profily kompenzující nežádoucí efekty geometrického zkreslení, chromatické aberace a vinětace vyskytující se u většiny objektivů, může výrazně zlepšit výsledky dosažitelné s jakýmkoliv objektivem.
Uživatelé mají nyní také k dispozici nástroj „Narovnání“ pro dosažení vertikální a horizontální perspektivy, další předvolby pro použití více stylů fotografických úprav, tři nové styly vinětace a efekt filmového zrna pro získání přirozenějšího vzhledu snímků.

Lightroom 3 rozšiřuje možnosti prezentace snímků

Díky novým nástrojům pro online sdílení sbírek fotografií prostřednictvím specializovaných webových služeb byly rovněž posíleny možnosti výstupu. Uživatelé služby Flickr mají možnost kliknutím synchronizovat svůj účet s databází Lightroom. Integraci s dalšími online weby pro sdílení fotografií je možné doplnit pomocí zásuvných modulů třetích stran. Přizpůsobitelné šablony pro tisk poskytují přesnější kontrolu nad tím, jak fotografové prezentují finální snímky, a nové funkce vodoznaků s možností upravovat text, velikost, umístění a styl, dávají profesionálům i amatérům flexibilitu při označení fotografií.
Lightroom 3 nyní nabízí také možnost exportovat prezentace coby video soubory s možností ozvučení a přidání titulní obrazovky.

Cena a dostupnost

Adobe Photoshop Lightroom 3 pro Windows a Macintosh je k dispozici u obchodních partnerů společnosti Adobe. Doporučená koncová cena je 6 850 Kč pro nové uživatele a 2 270 Kč jako upgrade. Doporučené systémové požadavky jsou Macintosh OS X ve verzi 10.5 a 10.6 s procesorem Intel, nebo Microsoft Windows 7, Windows Vista Home Premium, Business, Ultimate nebo Enterprise nebo Windows XP s aktualizací Service Pack 3, s procesorem Intel Pentium 4, 2 GB RAM a rozlišením obrazovky 1 024 x 768 bodů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení