Menu

Nové Chromebooky pro školy

19.01.2018 11:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové Chromebooky pro školy

Nové Chromebooky pro školy | foto: CHIP

Ze širokého portfolia produktů s operačním systémem Chrome představí HP model HP Chromebook 14 G5. Jedná se o Chromebook většího formátu určený primárně pro školy. 

Při navrhování nového chromebooku kladlo HP největší důraz na flexibilitu. Větší, volitelně i dotykový displej s 14palcovou úhlopříčkou a Full HD rozlišením nabídne vyučujícím a studentům větší plochu pro snazší a přehlednější práci. Chromebook byl vyroben tak, aby prošel náročnými testy MIL-STD 810G2, dodává se s klávesnicí odolnou proti polití i vylamování kláves a podporuje nabíjení přes USB-C port. V České republice by měl být dostupný od března.

Dalšími novými modely v této řadě budou také HP Chromebook 11 G6 Education Edition, zcela nová šestá generace školního počítače a zároveň nejtenčí odolný Chromebook od HP3, a desktopová varianta HP Chromebox G2. Chromebooky získávají ve školách na oblibě, neboť představují jednoduché, snadno spravovatelné řešení umožňující studentům i jejich učitelům plynulý přechod k moderním technologiím. Nové modely od HP staví na posledních vylepšeních platformy Google for Education a jejich odolná konstrukce byla vyladěna také na základě zpětné vazby od partnerů a zákazníků z řad samotných škol a jejich studentů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení