Menu

Nové fixní kamery Axis s vysokou snímkovou frekvencí

27.11.2013 08:17 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nové fixní kamery Axis s vysokou snímkovou frekvencí

Nové fixní kamery Axis s vysokou snímkovou frekvencí | foto: CHIP

Nepohyblivé síťové kamery AXIS Q1614 a AXIS Q1614-E umožňují identifikaci lidí a předmětů v náročných světelných podmínkách. Nové fixní IP kamery navíc poskytují celou řadu inovativních funkcí pro instalaci.

Axis Communications představuje dva nové modely: pro vnitřní použití je to kamera AXIS Q1614 a druhý model AXIS Q1614-E je připraven pro montáž ve venkovním prostředí. Tyto IP kamery dokážou zachytit rychlé pohyby, protože obraz zaznamenávají s dvojnásobnou snímkovou frekvencí, než je obvyklé, a zvládají komplexní scenérie s vysokými kontrasty a extrémně nízkým osvětlením – jsou proto ideální pro sledování dopravního provozu, městský dohled a průmyslové aplikace.

q1614-wall-angle-left-1310-hi-low-nahled

Pro kamery AXIS Q1614/-E je charakteristický záznam v rozlišení HDTV 720p se snímkovou frekvencí 50 nebo 60 snímků za sekundu, což je přibližně dvakrát více než snímková frekvence používaná u konvenčních kamer. Je tak zajištěno, že rychlé pohyby budou zaznamenány podrobněji, takže je například možné lépe identifikovat rychle se pohybující objekty na běžícím pásu průmyslové výrobní linky.

S využitím technologie společnosti Axis pro snímání v dynamickém rozsahu kontrastů s názvem Wide Dynamic Range (WDR) zvládají kamery AXIS Q1614/-E složité scenérie se značným kontrastem – například když sluneční svit vytváří velmi jasné oblasti a současně velmi tmavá místa ve stínu. I za takových okolností poskytují kamery AXIS Q1614 a AXIS Q1614-E homogenní obraz bez příliš tmavých nebo přesvícených zón. Díky tomu je možné identifikovat osoby nebo předměty bez ohledu na to, zda se nacházejí ve velmi jasné nebo tmavé oblasti monitorovaného záběru.

Kamery AXIS Q1614/-E dále využívají technologii Lightfinder společnosti Axis, která umožňuje efektivní provoz i v podmínkách s extrémně nízkou světelností. Narozdíl od konvenčních denních a nočních kamer, které po setmění přepnou na černobílé snímání, dokážou kamery s technologií Axis Lightfinder zachovat obraz barevný i při velmi slabém světle. Je celá řada situací, kdy dohledové video v barvách je důležitým faktorem pro úspěšnou identifikaci, a tato schopnost výrazně rozšiřuje možnosti účinného rozpoznání osob a předmětů.

Společnost Axis u fixních síťových kamer AXIS Q1614/-E představuje nové inovativní funkce pro instalaci, které zkracují čas potřebný pro jejich montáž a zaručují optimální nastavení kamer. Například nový asistent pro vodorovnou montáž navádí montážního technika pomocí bzučáku a blikajícího světla tak, aby kamera byla nainstalována dokonale vodorovně. To je velmi užitečné, když si technik není jistý, zda je montážní úchytka kamery nainstalována rovně či nikoli. Kamery AXIS Q1614/-E jsou rovněž prvními kamerami společnosti Axis s nastavitelnou a vysoce citlivou detekcí otřesu, což je funkce, díky níž může kamera automaticky vyslat alarm do řídicího centra v případě, že dojde k úderu do kamery. Tato funkce se zvláště hodí v oblastech trpících vandalismem a pomáhá operátorům zajistit, aby případný výpadek zasažené kamery byl co nejkratší, viz film.

Podle plánu by tyto fixní síťové kamery měly být dostupné ve 4. čtvrtletí 2013 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis – model pro vnitřní montáž AXIS Q1614 za cenu 23 500 Kč a model připravený pro venkovní montáž AXIS Q1614-E za cenu 29 900 Kč.

Kamera má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a řešení AXIS Camera Station. Kamera má dále podporu přídavných aplikací vznikajících v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery AXIS AXIS Camera Application Platform jako jsou AXIS Camera Companion, AXIS Video Hosting System a ONVIF pro snadnou integraci kamerového systému a pro vývojáře aplikací, kteří kamery vybavují inteligentními funkcemi a schopnostmi.

Zdroj: TZ Axis.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení