Menu

Nové funkce pro Dropbox: uživatelé mohou cloud používat ještě pohodlněji

08.04.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové funkce pro Dropbox: uživatelé mohou cloud používat ještě pohodlněji

Nové funkce pro Dropbox: uživatelé mohou cloud používat ještě pohodlněji | foto: Monoar_CGI_Artist/Pixabay

Uživatelé Dropboxu se mohou těšit na řadu nových funkcí. Kromě novinky pro zálohování a používání souborů PDF jsou pro uživatele nyní k dispozici také nové šablony.

Dropbox oznámil řadu nových funkcí. Jde o funkce, které by měly zvýšit uživatelský komfort. Podle informací Microsoftu se jedná především o tři hlavní inovace.

O nové možnosti bude rozšířena zálohovací služba Dropbox Backup. Zálohování dat se celkově zjednodušilo. Nyní je možná centrální správa, a to z prostředí pracovní plochy. Zálohovaná a sdílená data jsou oddělena. Nemusíte se tedy obávat, že byste si omylem přepsali nouzovou zálohu. Kromě toho bude možné snadno obnovit soubory ze zálohy, a to pouhými několika kliknutími.

Nové funkce Dropboxu: na co se nyní uživatelé mohou těšit

dropbox-templates

Microsoft uvolnil pro své cloudové úložiště Dropbox celou řadu nových funkcí. | Zdroj: Blog.dropbox.com

Druhá významná inovace se týká souborů PDF. Ty půjde v Dropboxu upravovat. Budete moci přeskládat jednotlivé stránky dokumentu, vkládat, otočit nebo odstranit. Také bude možné vyplňovat interaktivní formuláře. Kromě toho půjde spravovat několik verzí PDF souborů uložením jako náhrad nebo kopií originálu.

Třetí novinkou jsou šablony HelloSign. Ty umožní snadnou tvorbu typických forem dokumentů, anebo převedení už existujících. Uživatelé tak budou moci rychle tvořit a odesílat například různé smlouvy nebo dohody o mlčenlivosti. Dokumenty lze sledovat v průběhu procesu podepisování a vlastník dokumentu na to bude upozorňován automatickými e-maily. Podepsané dokumenty se také automaticky ukládají.

Poslední dvě uvedené novinky jsou v tuto chvíli k dispozici pouze beta testerům, ale v příštích několika týdnech se očekává jejich uvolnění pro všechny uživatele.

Zdroj: Blog.dropbox.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení