Menu

Nové LED tiskárny od Epsonu

07.11.2012 13:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové LED tiskárny od Epsonu

Nové LED tiskárny od Epsonu | foto: CHIP

Epson uvádí na trh novou řadu LED tiskáren WorkForce AL-M200DN a WorkForce AL-M200DW. Za rozumnou pořizovací cenu nabízejí oboustranný tisk, síťové připojení, měsíční zátěž až 30 000 stran A4 a rychlost tisku až 30 str./min. Jejich tiskové náklady se nedostanou pod 0,75 Kč za stránku.

 

 

 

Oba modely patří mezi jednoúčelové tiskárny, přičemž AL-M200DW nabízí možnost bezdrátového připojení v kanceláři. Tiskárny lze prostřednictvím připojení k síti sdílet v rámci malých pracovních skupin. Díky kompaktní velikosti a vysouvacímu zásobníku papíru je lze rovněž snadno umístit na stůl. Výhodou je podpora aplikace Epson iPrint, která umožňuje bezdrátový tisk ze smartphonů a tabletů.

Každý z modelů WorkForce AL-M200DN a WorkForce AL-M200DW využívá snadno vyměnitelné černobílé zásobníky toneru. Vzhledem k uživatelsky přívětivému provedení stačí zásobník toneru vložit do slotu a otočit jím. Modely WorkForce AL-M200DN a WorkForce AL-M200DW budou dostupné od listopadu za doporučenou maloobchodní cenu 5 610 Kč a 6 745 Kč (AL-M200DW).

Epson zatím na svých lokálních stránkách neuvádí cenu tonerových kartridží, pokud se ale budou prodávat za stejné peníze jako v Německu, bude se cena za jednu stranu A4 s 5% pokrytím pohybovat okolo 87 haléřů (při nákupu dvou tonerových kartridží najednou), nebo okolo 1,01 Kč za stránku při nákupu jednoho nového toneru. Pokud prázdné tonery vrátíte Epsonku k recyklaci a koupíte dvě recyklované kartridže, vyjde vás stránka na 0,75 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení