Menu

Nové MacBooky od Applu jsou za rohem: na menší 12″ verzi raději zapomeňte

07.03.2023 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nové MacBooky od Applu jsou za rohem: na menší 12″ verzi raději zapomeňte

Nové MacBooky od Applu jsou za rohem: na menší 12″ verzi raději zapomeňte | foto: Dmitry Chernyshov / Unsplash

Apple se rozhodl, že bude vydávat nové revitalizované MacBooky s novou generací čipu M každý rok. Letos přijde na přetřes už třetí generace MacBooků Air a Pro s čipy M3. Představit by se měly tyto nové laptopy zhruba v červnu v rámci softwarové vývojářské konference WWDC.

Podle informací Marka Gurmana je Apple velmi blízko představení dvou nových počítačů: MacBooku Air a MacBooku Pro. V obou případech budou k dispozici dvě varianty – s 13″ a 15″ displejem – a oba počítače přijdou s hlavní řídicí jednotkou Apple M3.

MacBook Air a Pro s M3

Co se týče MacBooku Air, tam je situace jasná. Půjde o lehce aktualizovanou verzi, pravděpodobně se známým designem, ale jen částečně vylepšenými funkcemi. Tou hlavní novinkou bude základní verze čipsetu Apple M3.

Oproti tomu MacBook Pro má přinést poněkud výkonnější výbavu. Ten nabídne v základní verzi také 8jádrový čipset M3, nicméně s vyšší paměťovou verzí a také rychlejší výbavou. K dispozici by měl být i dražší model s M3 Pro, dosud nejvyspělejším čipsetem od Applu.

Je otázkou, jaký design MacBooky Pro přinesou. Apple totiž aktuálně nabízí MacBook Pro se starým designem, 13″ obrazovkou a čipsetem M2, anebo notebooky v novém designu s 14″ nebo 16″ úhlopříčkou a čipovou sadou M2 Pro a M2 Max.

Nejdříve v červnu

Oba laptopy by tedy měly být představeny v červnu v rámci konference WWDC 2023, ačkoliv dřívější spekulace hovořily také o dubnové premiéře. Kromě toho letos Apple plánuje představit ještě nový iMac s čipsetem M3, ale k tomu dojde až později na podzim.

Fanoušci menších úhlopříček také vyhlíželi návrat základního laptopu MacBook (bez přípony) s 12″ displejem a lehkou konstrukcí vhodnou na cesty. Ten však Apple nejspíš pro tentokrát přeskočí a vrátí se k němu v budoucnosti; jestli vůbec.

Zdroj: Bloomberg, 9to5Mac

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení