Menu

Nové Mapy.cz jsou i off-line

20.07.2013 08:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové Mapy.cz jsou i off-line

Nové Mapy.cz jsou i off-line | foto: CHIP

Společnost Seznam vydala novou verzi aplikace Mapy.cz pro Android a iOS. Mapu celé České republiky si můžete stáhnout do paměti zařízení, takže na cestách nebudete potřebovat internetové připojení.

 

Mapy.cz se staly oblíbenou aplikací už ve starší verzi. Zajímavá byla především turistická mapa s vyznačenými turistickými cestami i cyklotrasami. Nová verze, která je dostupná pro operační systém Android i iOS, byla přepracována a navíc nabízí zajímavou možnost stáhnout si celou mapu do paměti zařízení (potřebujete asi 350 MB místa). Mapu pak můžete používat, i když nejste připojeni k internetu (ušetříte FUP), nebo jste v místech, kde není signál.

Uživatelské rozhraní nové mapy je jednoduché. Můžete přepínat mezi vektorovou turistickou mapou a ortofotomapou. Dále máte možnost hledat a plánovat trasu a pokud stisknete ikonu batůžku, zobrazí se "Zajímavá místa v okolí". Těch je po celé republice asi 5000. Měnit měřítko mapy můžete pomocí "zoomování" na dotykovém displeji. V případě plánování trasy budete připojení k internetu potřebovat, ale i tak se stažení vyplatí, protože práce s mapou je pak výrazně rychlejší.

Nová verze map se Seznamu moc povedla a především možnost stažení map do paměti je praktická. Ocení ji určitě i turisté, kteří snadno zjistí, kde se nachází a mohou si naplánovat trasu. Firma Seznam jako jedna z mála úspěšně čelí velké konkurenci v podobě gigantického Googlu a Mapy.cz jsou aplikací, která jim určitě pozornost uživatelů přinese.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení