Menu

Nové materiály pro 3D tisk

11.10.2016 14:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové materiály pro 3D tisk

Nové materiály pro 3D tisk | foto: CHIP

Společnost Verbatim představila na TCT Show v Birminghamu dva nové vláknité materiály - PET a PLA pro použití s běžně dostupnými 3D tiskárnami s technologií. Nabízejí podle výrobce větší všestrannost, transparentnost a kvalitu tisku. 

Vyspělé materiály pro 3D tisk vyráběné v Japonsku rozšiřují sortiment firmy Verbatim, která je součástí Mitsubishi Chemical Holdings Group.  Nové materiály cílí především na produktové designéry, konstruktéry, výrobce, fandy a další spotřebitele. Nová vlákna PET a PLA byly veřejnosti poprvé názorně předvedeny u stánku Verbatim na TCT Show v Birminghamu NEC ve Velké Británii, která se konala 28-29. září.

Nová vlákna doplňují stávající portfolio prvotřídních materiálů ABS, PLA a velmi flexibilního PRIMALLOY (TPE). Na stánku byly k vidění i další dvě vlákna, která mají být brzy uvedena na trh: BVOH, nosný materiál rozpustný ve vodě; a PP (polypropylen), což je běžně používaný tuhý a pružný plast.

PLA je velmi populární volbou v komunitě 3D tisku vzhledem k jeho nízké toxicitě a lepší ekologické šetrnosti ve srovnání s plasty na bázi ropy. Materiál od Verbatimu obsahuje speciální přísady od firmy Mitsubishi, takže eliminuje křehkost a nabízí delší životnost.

Nové PET vlákno od Verbatimu tvoří stabilní a přitom lehký plast, který se již využívá k výrobě lahvového balení nápojů. Poptávka po tomto materiálu v 3D polygrafickém průmyslu roste, zejména díky jeho jednoduchosti použití, robustnosti (s pevností v tahu 70Mpa) a vysoké úrovni transparentnosti (optická propustnost 90%). Uživatelé ocení na tištěných objektech relativní hladkost, stuhovitou texturu a atraktivně transparentní, třpytivý vzhled. 

Nová vlákna od Verbatimu jsou kompatibilní s téměř všemi 3D tiskárnami včetně Ultimaker, Massportal, MakerBot, Leapfrog, RepRap derivátů a dále těch od Aye Aye Labs, Builder, iMaker, PrintrBot a mnoha dalšími. Kompletní seznam je k dispozici na webových stránkách společnosti: http://www.verbatim-europe.co.uk/en/3D/printer-compatibility

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení