Menu

Nové navigace TomTom v prodeji

07.12.2010 14:37 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové navigace TomTom v prodeji

Nové navigace TomTom v prodeji | foto: CHIP

Společnost TomTom oznámila, že nová generace automobilových navigací nejvyšší řady GO 1000 a GO 1005 již dorazila do českých obchodů. Mezi hlavní novinky se řadí rychlý výpočet tras a inteligentní displej.

GO 1000 je první produktová řada TomTom vybavená kapacitním dotykovým displejem. To znamená, že řidiči mohou tlakem prstu zoomovat nebo procházet jednotlivá menu. Vylepšeno bylo i samotné uživatelské rozhraní, které je nyní více interaktivní. Pro opravdu dobrý přehled o trase a snazší používání je verze GO 1005 navíc vybavena velkou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 13 cm (5“).
Řada GO 1000 dále obsahuje nově navržený magnetický držák Easy Click, který usnadňuje vložení a vyjmutí přístroje. Stačí jen lehce zasunout navigaci do držáku a ta si sama najde své správné místo.
Uživatelé GO 1000 navíc získají výhodu v podobě služby TomTom Speed Cameras. Zařízení obsahuje předinstalovanou databázi s pozicemi silničních radarů, včetně těch, o kterých informovali ostatní uživatelé navigací TomTom. Služba včas upozorní řidiče na blížící se kontrolu povolené rychlosti, čímž pomáhá docílit bezpečnější jízdy bez stresu.
Díky výkonnému procesoru je podstatně rychlejší výpočet tras, zatímco technologie IQ Routes využívá reálné průměrné rychlosti na silnicích shromažďované od milionů uživatelů k přesnějšímu odhadu cestovního času a doby příjezdu. Zařízení navíc přichází s novými mapami, které pokrývají o 2 miliony kilometrů silnic více napříč 45 evropskými státy a jsou graficky detailnější. Obohacení se dočkala i databáze bodů zájmu (POI), která nyní obsahuje navíc informace o telefonních číslech a otevíracích dobách.
Produkty jsou již k dostání v obchodech v těchto verzích a doporučených cenách: GO 1000 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 6 990 Kč) a GO 1005 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 7 990 Kč).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení