Menu

Nové powerline adaptéry TP-LINK zajistí přenos dat po elektrických rozvodech s rychlostí až 600 Mb/s

10.01.2014 00:44 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nové powerline adaptéry TP-LINK zajistí přenos dat po elektrických rozvodech s rychlostí až 600 Mb/s

Nové powerline adaptéry TP-LINK zajistí přenos dat po elektrických rozvodech s rychlostí až 600 Mb/s | foto: CHIP

Společnost TP-LINK přináší na pulty českých obchodů sadu powerline adaptérů s označením TL-PA6010KIT

Novinka obsahuje dva kusy zařízení TL-PA6010, jež po zapojení do běžné elektrické zásuvky promění stávající elektrické rozvody ve vysokorychlostní datovou síť s propustností až 600 Mb/s. Všechny příznivce kvalitní filmové podívané bude jistě zajímat, že takové řešení je dostatečné i pro streamování několika HD nebo dokonce 3D filmů zároveň.

tl-pa6010-1-nahled

Multimediální zábava v každé místnosti

Dvojice zařízení TL-PA6010 dokáže díky technologii HomePlug AV poskytnout stabilní a vysokorychlostní přenos dat na vzdálenost až 300 metrů. Je proto vhodným nástrojem k vytvoření jednotné sítě, k níž může být připojena široká škála domácích zařízení sahající od počítačů a herních konzolí přes set-top boxy, IPTV a tiskárny až po NAS úložiště. Přenášená data jsou navíc šifrována pomocí AES, uživatel proto nemusí mít obavy z ohrožení soukromí a bezpečnosti svých souborů.

Nenápadné a úsporné

Powerline adaptéry TL-PA6010 jsou díky výšce 6,3 cm, šířce 4,7 cm a bílé povrchové úpravě po osazení do elektrických zásuvek velmi nenápadné a nepůsobí rušivým dojmem. Ethernetový port, jehož prostřednictvím jsou data přenášena, se nachází na spodní straně zařízení.

Díky propracovanému úspornému režimu se vyznačují také nízkou energetickou náročností. Pokud určitou dobu nedochází k přenosu nebo příjmu dat, adaptéry automaticky přejdou z provozního režimu do „Power-Saving“ módu a v závislosti na konkrétních podmínkách tak mohou ušetřit až 80 % potřebné elektrické energie.

Snadné zapojení a optimalizace přenosu

Protože zařízení fungují na principu „plug and play“, není k vybudování sítě zapotřebí žádná instalace. Adaptéry stačí pouze připojit do elektrické zásuvky a stisknout tlačítko pro párování. Následně dojde k automatickému vyhledání druhého adaptéru v síti a vzájemnému spárování.

Zařízení dále disponují funkcí QoS (Quality of Service), díky níž jsou schopná optimalizovat přenos dat v závislosti na jejich typu. Uživatel si zvolí, k jakému účelu chce síť v daném okamžiku používat – ať již se jedná o brouzdání na internetu, hraní on-line her, streamování audio/video nebo VoIP – a QoS přizpůsobí parametry přenosu tak, aby co nejvíce vyhovoval zvolenému účelu.

Sadu powerline adaptérů TP-LINK TL-PA6010KIT zakoupíte u obchodních partnerů společnosti TP-LINK za doporučenou koncovou cenu 2 313 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti

  • Standard HomePlug AV umožňuje datový přenos po elektrické síti rychlostí až 600 Mb/s do vzdálenosti až 300 metrů.

  • K provozu není zapotřebí žádných nových drátů - jsou využívány stávající elektrické rozvody.

  • Úsporný režim umožňuje ušetřit až 80 % potřebné elektrické energie.

  • Funkce Quality of Service optimalizuje parametry sítě podle typu přenášených dat.

Technické specifikace

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab

Rozhraní

1 x gigabitový ethernetový port

Typ přípojky

EU, UK, US

Tlačítka

Párování

LED indikace

Napájení, powerline komunikace, ethernet

Rozměry (š x h x v)

63×47×40 mm

Spotřeba

< 3 W

Dosah

300 metrů přes elektrický okruh

 

 

Softwarové funkce

Modulační technologie

OFDM (PLC)

Šifrování

Powerline: 128bit AES

Zdroj: TZ TP-LINK.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení