Menu

Nové procesory Xeon zlevní provoz datacentrer

12.09.2013 09:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové procesory Xeon zlevní provoz datacentrer

Nové procesory Xeon zlevní provoz datacentrer | foto: CHIP

Na konferenci IDF byla představena rodina procesorů Intel Xeon E5-2600 v2. Nabízí až o čtyřicet pět procent vyšší energetickou účinnost a až o padesát procent vyšší výkon oproti předchozí generaci. Nová rodina 22nm procesorů se hodí pro výpočetní aplikace vyžadující vysoký výkon, řešení typu cloud a pro firemní segment.

Společnost Intel dnes produktovou řadu procesorů Intel Xeon Processor E5-2600 v2 (kódové označení „Ivy Bridge-EP”). Jde o sadu procesorů, které mají vnést změny do oblasti serverů, úložných zařízení a síťové infrastruktury v datových centrech. Tyto procesory umožní rychlé poskytování služeb pro výkonově náročné výpočetní úkoly, cloudové aplikace a firemní segment.

Nová rodina procesorů Xeon je postavena na 22nm výrobním procesu, díky čemuž bylo dosaženo úspory energie, a to až čtyřicet pět procent oproti předchozí generaci. Procesory rovněž mají až 12 jader a nabízejí o padesát procent vyšší výkon.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení