Menu

Nové stolní i mobilní pracovní stanice HP

15.04.2011 12:38 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové stolní i mobilní pracovní stanice HP

Nové stolní i mobilní pracovní stanice HP | foto: CHIP

Společnost HP rozšířila své portfolio pracovních stanic řady Z o cenově dostupné pracovní stanice HP Z210. Představila rovněž i nové modely řady mobilních pracovních stanic - Elitebook 8760w a 8560w.

Modely Z210, jež jsou k dispozici v provedení minitower (CMT) nebo v kompaktním provedení SFF určeném do prostředí se silně omezenými prostorovými možnostmi, jsou určeny pro zákazníky pracující v oborech počítačového designu, digitálních médií, zdravotnictví a výkonných kancelářských aplikací.
Nové modely mobilních pracovních stanic řady w jsou určeny pro zákazníky z oboru strojírenství a techniky řešící výpočetní úlohy náročné na výkon a tvorby obsahu,  kteří  vyžadují  výkon  pracovní  stanice v kombinaci  s  mobilitou  a  pohodlím.
Nejvýkonnější mobilní pracovní stanice HP - HP EliteBook 8760w - je vybavena displejem s vysokým rozlišením (HD) o úhlopříčce 43,9 cm (17,3 palce), nabízí výběr výkonných profesionálních grafických karet AMD FirePro nebo NVIDIA Quadro a až 4 GB video paměti. EliteBook 8760w lze rovněž konfigurovat se třemi pevnými disky a poprvé i podporou RAID5.
Stanice HP EliteBook 8560w je vybavena HD obrazovkou o úhlopříčce 39,6 cm (15,6 palce) a podporuje grafiku AMD FirePro s 1 GB video paměti nebo NVIDIA Quadro se 2 GB video paměti.

Dostupná cena

Modely HP Z210 nabízejí široký výběr možností profesionální grafiky, včetně 2-D nabídky značek AMD a NVIDIA zahrnující možnosti duálních grafických karet, které podporují až čtyři 2-D obrazovky. Mezi možnosti ve sféře 3-D patří HD grafika nové generace integrovaná v procesoru Intel, jež snižuje vstupní náklady na profesionální 3-D grafiku, a grafika nižší a střední třídy značek NVIDIA a AMD. 
HP Z210 SFF je o 65 % menší než HP Z210 CMT. V obou velikostech je k dispozici široký výběr výkonných procesorů Intel Xeon E3 a druhé generace procesorů Intel Core i3/i5/i7.
HP EliteBook 8760w a 8560w jsou opatřeny čepy z hliníkové slitiny a zámky obrazovky z titanové slitiny, což zajišťuje jejich vyšší odolnost a delší životnost.
Stolní pracovní stanice HP Z210 budou na českém trhu k dispozici od června za doporučenou cenu od 22 199 Kč s DPH. Mobilní pracovní stanice HP Elitebook 8760w and 8560w budou v prodeji od konce května 2011, ceny budou stanoveny.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení