Menu

Nové televizory od Samsungu: výrobce rozšiřuje svůj sortiment

08.03.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové televizory od Samsungu: výrobce rozšiřuje svůj sortiment

Nové televizory od Samsungu: výrobce rozšiřuje svůj sortiment | foto: YouTube/Samsung/UnboxAndDiscover Screens Redefined

V rámci své velké prezentační akce formou online přenosu Samsung oznámil inovace v oblasti produkce televizorů. Výrobce chce novými technologiemi dát tomuto tržnímu segmentu nový impuls.

Novinky pro tento rok v oblasti televizorů Samsung oznámil v průběhu své akce "Unbox & Discover". Pozornost byla jednoznačně zaměřena na novou řadu televizorů Micro LED a Neo QLED. U technologie Micro LED se Samsung opírá o své zkušenosti z vývoje v posledních letech. První televizor s touto technologií výrobce představil v roce 2018. Nyní by technologie už mohla být akceptovatelná pro nejširší uplatnění na trhu.

První televizory s technologií Micro LED pro domácí použití by měly být dostupné od konce března. Budou k dispozici varianty s velikostmi úhlopříček 110 a 99", které by na podzim tohoto roku měly být doplněny ještě menší verzí s velikostí úhlopříčky 88". Doposud je ale o těchto modelech k dispozici jen relativně málo informací. Samsung prozatím neoznámil ani cenu.

Samsung se ve své prezentační online streamované akci zaměřil především na nové řady svých televizorů Micro LED a Neo QLED. | Zdroj: YouTube/Samsung/UnboxAndDiscover Screens Redefined

Videohry na televizorech Samsung

Televizory Neo QLED mohou být obzvlášť zajímavé pro hráče. Díky nové technologii jsou osazeny novými LED diodami Quantum Mini, které vzhledem ke svým malým rozměrům umožňují lepší ovládání osvětlení displeje. Teoreticky to znamená lepší tóny černé, zlepšený jas a možnost škálování. Partnerem řady Neo QLED je Xbox, což v praxi znamená, že nová konzole Xbox Series X (na trhu by se měla objevit také v průběhu března) bude podporovat rozlišení 4K s obrazovou frekvencí 120 Hz.

Kromě dvou nových řad televizorů byl v průběhu akce věnován krátký vstup technologii "Smart Monitor". Ta nepotřebuje žádný připojený počítač, stačí pouze přítomnost smartphonu v dostupném okolí. Zobrazení je ze zařízení zrcadleno bezdrátově. Na velké obrazovce by tak mělo být možné sledovat videokonference, e-mailovou komunikaci anebo dokonce streamování obsahu bez nutnosti připojení počítače.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení