Menu
CHIP Speedtest

Nové tlačítko ve Windows 10: doporučuje se na něj neklikat, jinak můžete získat služby, které nechcete

23.11.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové tlačítko ve Windows 10: doporučuje se na něj neklikat, jinak můžete získat služby, které nechcete

Nové tlačítko ve Windows 10: doporučuje se na něj neklikat, jinak můžete získat služby, které nechcete | foto: Nastavení Windows 10, screenshot

Microsoft opakovaně do Windows dostává reklamy a bannery, což mnoho uživatelů, kteří za systém zaplatili, obtěžuje. Cílem reklamních kampaní je v posledních měsících zejména prohlížeč Edge. Microsoft se ale nevzdává a do Nastavení nyní integroval nové tlačítko.

Windows 10 mají po více než pěti letech stále své nemoci. Jednou z nich je snaha Microsoftu umísťovat kdekoliv v operačním systému reklamy nebo vyskakovací okna. Pokud si je uživatelé nepřejí, musí neustále ručně zasahovat. Projevuje se to od předem instalovaných aplikací, mezi které patří například Candy Crush, přes takzvané tipy na obrazovce při uzamčení, až po reklamní bannery objevující se v různých oknech.

Některým uživatelům Microsoft každodenní práci s počítačem ještě o něco více přisolil. Jde hlavně o ty, kdo při své práci používají prohlížeč Edge založený na Chromiu. Nejenže v posledních měsících Microsoft reklamu více zahrnul i do prohlížeče, ale k propagaci vlastního browseru zkouší využít i Windows 10. A ani uživatelé, kteří ho už mají instalovaný, se jeho propagaci nevyhnou.

Nastavení Windows 10 s novou nabídkou

windows10letsgo1

Nové záhlaví v okně Nastavení používá Microsoft pro nabídku dalších služeb z vlastního portfolia. | Zdroj: Nastavení Windows 10

Podle informací serveru Ghack nyní mnoho uživatelů vidí nové záhlaví v okně Nastavení. Kromě nových informací souvisejících s účtem se zde může objevit také banner s názvem "Získejte ještě více z Windows". Každý, kdo klikne na tlačítko níže "Pojďme na to!", rychle zjistí, že inzerovaná vylepšení od Microsoftu se týkají především jeho vlastních služeb. Ať už jde o přihlášení prostřednictvím Windows Hello, propojení telefonu s počítačem nebo synchronizace souborů prostřednictvím OneDrive, Microsoft by to vše rád viděl propojené a využívané spolu s účtem uživatele.

windows10letsgo2

Microsoft používá přidaného průvodce v Nastavení i k propagaci vlastního prohlížeče Edge. | Zdroj: Nastavení Windows 10

V dalším okně program také vyzve k použití Edge jako výchozího prohlížeče a na konci je ještě jedna nabídka k využívání služeb Office 365. Kdo by raději proces spuštěného nastavení ukončil, může tak učinit prostřednictvím možnosti "Prozatím přeskočit", případně se k tomu vrátit za tři dny. Nový banner se prozatím v okně Nastavení nezobrazuje všem uživatelům. Může se jednat o A/B test Microsoftu.

Pokud uživatelé nových nabídek nevyužijí a nového průvodce ukončí, při obnoveném zobrazení okna Nastavení se už u jména přihlášeného účtu zobrazí pouze odkazy na OneDrive a Službu Windows Update s uvedením termínu provedení poslední kontroly.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.