Menu

Novinka u Microsoftu: co se nyní změní u aktualizací Windows 11

02.09.2022 08:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Novinka u Microsoftu: co se nyní změní u aktualizací Windows 11

Novinka u Microsoftu: co se nyní změní u aktualizací Windows 11 | foto: Alvin Vergara/Unsplash

V případě aktualizací Windows 11 dochází ke změně. Do budoucna Microsoft plánuje opustit systém detailního číselného označování aktuálního pololetí a označování zjednodušit. Větší funkční updaty také nebudou tak často.

Nadcházející aktualizace funkcí systému Windows 11 22H2 ("Sun Valley 2") se nyní nazývá jednoduše Windows 11 2022. Vzhledem k tomu, že Microsoft přešel u velkých funkčních aktualizací na roční cyklus, dává nový název smysl.

Předběžná verze, uvolněná ke konci srpna, bude k dispozici až do zahájení veřejného vydání plné verze. To se očekává 20. září, její postupné uvolňování poté potrvá až do října.

Windows 11 2022: jaké můžeme očekávat největší novinky

twitter

| Zdroj: Twitter/Xeno (@XenoPanther)

Kromě rozšířené nabídky Start s personalizovanými složkami a náhledem obsahu složek má porvé Průzkumník souborů karty a novou úvodní stránku s integrovaným cloudovým úložištěm OneDrive. To také může sloužit jako "Domovská stránka". Kromě toho bylo přidáno několik nových témat.

Windows 11 získá také nový Hlavní panel, který bude optimalizovaný pro tablety. K novinkám také přibydou dynamické kanály. Aplikace pro Win32 budou moci používat grafické prvky Mica a Acrylic a nekompatibilní systémy budou označeny vodoznakem.

Windows 11 2023: členové programu Insider jsou už na cestě k dalšímu updatu

Microsoft už plánuje další inovace pro příští aktualizaci na podzim 2023. Odpovídající název další verze by pak měl být Windows 11 2023 ("Sun Valley 3").

Je ale také možné, že do budoucna bude Microsoft přinášet hlavní aktualizace funkcí pro Windows 11 pouze každé tři roky. Nové složky na ploše by například mohly seskupovat aplikace podle témat a interaktivní témata by se rozprostřela po celé ploše. Dílčí funkční updaty by se realizovaly průběžně, a to v rámci takzvaných "Moments".

Zdroj: The Verge

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Pepe:

  Mě by zajímalo, jestli vrátili možnost neseskupovat tlačítka na hlavním panelu (věc, která mi na 11 vadí ze všeho nejvíc – pracuji třeba s několika instancemi jednoho programu najednou a přepínání mezi nimi je teď naprosté utrpení).

  Reagovat na komentář

  Tak po otestování poslední dev verze win11

  Po otestování poslední dev verze win11 musím spolitováním napsat že již nelze nijak obelstít přihlašování k microsoft účtu (ve starších buildech šlo třeba deaktivovat síť opakovat krok a instalátor nabídnul místní účet , v další verzi toto nešlo ale šlo skrze správce úloh zabít proces logování do microsoft účtu a poté instalátor opět nabídnul místní účet). Nyní ale vše jede v režii hlavního instalátoru a sestřelení procesu jej jen restartuje, síť také už nepomáhá. Systém je tak prolezlý microsoft office věcma s onedrive , vráceno je neustálé vracení asociací na produkty microsoft až na nový správce úloh který si přesně nepamatuji v k terém buildu se zrodil je systém jen k horšímu pro uživatele který chce aby systém pracoval tak jak chce uživatel a ne evolučně ala MS.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení