Menu

Novinka v Androidu 13: Google chce nabídnout lepší přehled nad bezpečností

22.04.2022 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Novinka v Androidu 13: Google chce nabídnout lepší přehled nad bezpečností

Novinka v Androidu 13: Google chce nabídnout lepší přehled nad bezpečností | foto: mohamed_hassan/Pixabay

Google chce zřejmě zajistit vetší přehlednost v nabídkách Androidu 13. Dvě z položek, zavedené v předchozí verzi, jsou nyní sloučeny do jedné. Co tím vývojáři zamýšlí.

Do termínu uvedení Androidu 13 ještě pravděpodobně uplyne několik měsíců. Vypadá to, že uživatelé se nové verze nejrozšířenějšího mobilního systému dočkají v září 2022. Už nyní se ale objevují informační úniky, které popisují novinky v očekávané třinácté generaci Androidu.

Zpravidla dobře informovaný zdroj Mishaal Rahman například zjistil, že vývojáři chtějí sloučit dvě dílčí nabídky, které byly zavedeny až s Androidem 12. Cílem je zpřehlednění ovládání systému.

Jedná se o položky Zabezpečení a Soukromí, které jsou součástí nastavení systému Android. Od verze 13 by tedy měly být sloučeny do jedné a zahrnout základní nastavení, týkající se přístupových práv, zámku obrazovky, bezpečnosti aplikací a dalších parametrů, souvisejících s bezpečností zařízení a uživatele.

a13tweet

| Zdroj: Mishaal Rahman (@MishaalRahman)

 

Android 13: sloučené menu v současné době ještě není funkční

Na snímku obrazovky, který unikl, jsou prozatím zobrazeny pouze možnosti nastavení, známé z Androidu 12. Je to nejspíš ale proto, že další možnosti jsou na screenshotu odříznuty a nacházejí se níže v nabídce.

Jak Rahman uvádí ve svém příspěvku na Twitteru, upravená nabídka ještě není zcela funkční. Je tedy docela dobře možné, že Google před uvedením Androidu 13 ještě provede nějaké změny.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení