Menu

Nový Firefox je zde

30.01.2019 14:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nový Firefox je zde

Nový Firefox je zde | foto: CHIP

Internetový prohlížeč Firefox ve verzi 65 je k dispozici ke stažení. Nová verze nabízí zajímavé funkce, jako je blokace obsahu, nebo správce úloh, který zobrazuje spotřebu paměti jednotlivých zobrazených karet.

Nová verze prohlížeče Firefox 65 přináší řadu novinek, mimo jiné má vestavěnou kontrolu sledování. Pokud se vám v adresním řádku objeví štít, Firefox na této stránce blokuje reklamy a skripty, které vás na internetu neoprávněně sledují.

firefox1-nahled

Klikněte na ikonu štítu a získáte možnost podrobnějšího nastavení. Sami pak můžete určit, jaká část vašich aktivit na internetu se bude ukládat a sdílet. Nastavit můžete režim „Standardní“, kdy se blokují sledovací prvky pouze v anonymních oknech. Pak je k dispozici režim „Přísné“, kdy se blokují všechny sledovací prvky, které Firefox najde. A v režimu „Vlastní“ si můžete vybrat, co chcete blokovat.

firefox5-nahled

firefox6-nahled

Firefox také nedávno obdržel nového správce úloh. Funguje podobně jako Správce úloh ve Windows, ale ukazuje pouze to, co se děje v prohlížeči. Dostane se k němu buď prostřednictvím nabídky a položky nastavení "Více | Správce úloh" nebo když do adresního řádku napíšete "about:performance". Zobrazí zobrazení se název panelů a doplňků,energetický dopad a spotřeba paměti RAM. Z dalších novinek je možné zmínit podporu efektivního kodeku AV1 a webového formátu obrázků Google WebP

firefox2

firefox3-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení