Menu

Nový iPhone až v půlce října

13.09.2011 09:02 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový iPhone až v půlce října

Nový iPhone až v půlce října | foto: CHIP

Patrně se zdrželo odladění iOS 5.

Nový iPhone bude uveden až v půlce října, a navenek se nebude mnoho lišit od iPhonu 4. Je tedy možné, že ani nedostane přívlastek „5“, nýbrž jen „4S“ — ačkoli na označení nezbytně nezáleží. Každopádně bude pátou generací iPhonu a bude mít v sobě mnohem výkonnější obvod A5 s 512 MB RAM — stejný jako má iPad 2.

Poslední upřesnění vychází ze zprávy analytika tchajwanských Concord Securities, pana Kchuo Ming­‑Čch’, již jako obvykle vypracoval na základě průzkumu dodavatelských vztahů a poměrů ve výrobě. Zprávu poskytl webům MacRumorsAppleInsider.

Podle zprávy má Apple poslat výrobcům „zlatou“, tedy hotovou verzi systému iOS 5 mezi 23. a 30. zářím. Výrobci potřebují čas na instalaci systému do již vyrobených kusů — masová výroba naběhla již koncem srpna. Od toho se odvíjí, že iPhony budou moci začít dodávat asi v půlce října.

Pak Kchuo tvrdí, že nikde nenašel stopy po součástkách, které by znamenaly zásadně vnějškově obměněný model iPhonu. Jediný nový model bude odpovídat prototypu dosud známému jako „N94“. Ten je takřka totožný s iPhonem 4. Do konce roku se ho má vyrobit 30 milionů kusů. Vedle toho se vyrobí ještě pět milionů dosavadních modelů iPhone 4 a 3GS.

Nový iPhone nebude zásadně tenčí čtyřky, protože dalšímu ztenčení brání kamera. (O té se proslýchá, že bude osmimegapixelová.) I displej bude opět 3,5″. Telefon bude mít snad opět i skleněnou záď. Přepracována má však být vnitřní anténa, s níž byly u čtyřky potíže.

Od počátku je nový iPhone vyráběn v černé i v bílé; prozatím prý v poměru šesti černých kusů ku čtyřem bílým; a očekává se v provedeních se 16 GB a se 32 GB vnitřního úložiště.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení