Menu

Nový koncept herního přenosného počítače

11.01.2019 14:29 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nový koncept herního přenosného počítače

Nový koncept herního přenosného počítače | foto: CHIP

Asus modernizoval své herní notebooky a v nabídce má i přenosný herní počítač ROG Mothership úplně nové konstrukce. 

Přenosný počítač má vlastní stojánek umožňující individuální nastavení úhlu displeje a magneticky připojitelnou klávesnici, která se dá odpojit a dále používat bezdrátově. Tělo počítače je vyrobeno z odolného hliníku, a to včetně klávesnice, jež má touchpad umístěn atypicky na své pravé straně. Ve složeném stavu má počítač profil úzký jen 30 milimetrů, celková hmotnost je 4,7 kilogramu.

ROG Mothership je vybaven 17,3“ displejem s Full HD rozlišením a obnovovací frekvenci 144 Hz. Šestijádrový procesor Intel Core i9-8950HK lze přetaktovat až na 4,3 GHz. Ten podporuje až 64 GB operační paměti a pole tří 512GB SSD (NVMe) zapojených do RAIDu 0 s propustností až 8700 MB/s. Nejvyšší ambice potvrzuje i notebooková grafická karta GeForce RTX 2080 s 8 GB videopaměti. Displej podporuje technologii G-SYNC, díky čemuž bude obraz ve hrách zcela plynulý. Na přední straně se nacházejí čtyři reproduktory s celkovým výkonem 16 W. Ve výbavě nechybí ani sluchátkový výstup s vlastním zesilovačem a kvalitním DA převodníkem.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení