Menu

Nový MacBook Air M2 je konečně v prodeji: hned tak si ho ale nekoupíte

18.07.2022 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nový MacBook Air M2 je konečně v prodeji: hned tak si ho ale nekoupíte

Nový MacBook Air M2 je konečně v prodeji: hned tak si ho ale nekoupíte | foto: Martin Katler / Unsplash

Apple na poslední konferenci WWDC v červnu tohoto roku představil kromě softwarových novinek i zbrusu nový redesignovaný MacBook Air s čipem Apple Silicon M2. Ten minulý týden konečně vstoupil do prodeje. Kusů je ale tak málo, že Apple skokově posouvá předobjednávky.

MacBook Air s novým čipsetem M2 přímo od Applu se má stát strojem, který bude opět tím nejprodávanějším v portfoliu jablečných počítačů – jak to u řady Air stabilně bývá. Problém je ale s výrobou a dodávkami, které, jako již tradičně u žádaných novinek Applu, nejsou.

MacBook Air M2 není k sehnání

Ačkoliv oficiální prodej – a tím pádem konec předprodeje – započal v pátek 15. července, někteří zákazníci budou muset čekat ještě déle. Na oficiálních stránkách Apple se datum skutečné dostupnosti posunuje vcelku rychle. V době psaní článku jste si mohli základní variantu s 8 GB RAM a 256GB úložištěm za 36 990 Kč včetně daně objednat s předpokládaným datem doručení 2. až 9. srpna. U zjevně nejoblíbenější temně inkoustové varianty je datum dostupnosti dokonce 9. až 17. srpna.

Stejně jsou na tom i největší prodejci v Česku. Alza je úplně neurčitá, u produktu uvádí “Na objednávku – termín upřesníme” a zákazníci mají pouze možnost pohlídat si dostupnost e-mailovou notifikací. CZC rovnou uvádí, že produkt jednoduše není skladem a že termín dostupnosti není známý.

Datart přibližuje situaci a tvrdí, že dodání se uskuteční do 9. srpna, přestože skladové zásoby v tuto chvíli nemá ani e-shop, ani jeho dodavatel. Další prémiový přeprodejce iStyle uvádí také, že produkt není k dispozici a k mání jsou pouze předobjednávky.

Situace se pravděpodobně vyřeší až zkraje srpna, není však vyloučeno, že někteří pozdní zákazníci obdrží svůj kousek až v průběhu podzimu. Nový MacBook Air s M2 přitom vypadá opravdu báječně. Disponuje například 13,6″ displejem typu Liquid Retina, klávesnicí se čtečkou otisků, 30W adaptérem a výdrží až 18 hodin. Důležité jsou přitom i perfektní rozměry: tloušťka šasi jen 1,13 centimetru a hmotnost 1,24 kilogramu.

Zdroj: Apple, Alza, CZC, Datart, iStyle

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení