Menu

Nový poskytovatel zahraniční konektivity pro Coolhousing

08.10.2015 10:57 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Nový poskytovatel zahraniční konektivity pro Coolhousing

Nový poskytovatel zahraniční konektivity pro Coolhousing | foto: CHIP

Průběžný rozvoj sítě je pro každého poskytovatele internetových služeb jedinou cestou, jak udržet krok s dobou i požadavky zákazníků, ať těch menších, včetně uživatelů, až po firemní klientelu.

Kromě zabezpečení serverů a sítě před útoky, výpadky energií apod. jde také o zajištění dostatečné konektivity. Zajímavou zprávičkou proto dozajista je, že známé pražské datacentrum Coolhousing ve své síti přivítala nového poskytovatele zahraniční konektivity Core Backbone.

„Nákup tranzitní konektivity od Core Backbone je dalším strategickým rozhodnutím při plánování rozvoje naší sítě. Spolu s růstem našich možností a kapacit získáváme stále více zákazníků, kteří poskytují služby do zahraničí, a proto vyžadují špičkovou zahraniční konektivitu,“ vysvětluje Jiří Dvořák, manažer prodeje společnosti Coolhousing. Dostatečně naddimenzovaná linka je aktuálně využívána z necelých 10 % a poskytuje tak dostatečnou rezervu pro rostoucí nároky zákazníků Coolhousingu.

Síť Coolhousingu je navržena s ohledem na dostatečný výkon, provozní spolehlivost a bezpečnost především proti různým typům hackerských útoků včetně pokusů o odstavení služeb serverů DoS (Denial of Service). Za tím účelem jsou redundantně propojena obě kolokační centra společnosti, datové centrum Coolhousing na Vinohradské třídě a telehouse CE Colo v ulici Nad Elektrárnou.

Každá lokalita disponuje vlastní přípojkou do tuzemského peeringového uzlu NIX.CZ a tím i do exkluzivní zabezpečené sítě prověřených poskytovatelů FENIX, jejímž je Coolhousing členem.

Datové centrum Coolhousing je do zahraničí připojeno prostřednictvím operátorů Dial Telecom a Fast Communication a přímo do peeringových uzlů v Německu a Nizozemí. Technologie Coolhousingu umístěné v CE Colo jsou nově do zahraničí připojeny prostřednictvím Core Backbone a přímo do peeringových uzlů na Slovensku.

Core Backbone je jeden z nejvýznamnějších evropských poskytovatelů tranzitní konektivity. Aktuálně zajišťuje kapacitu 380 Gb/s Tier 1 poskytovatelům, 860 Gb/s menším privátním poskytovatelům a provozuje více než desítku portů ve veřejných peeringových uzlech v Evropě (včetně NIX.CZ) i USA, žádný z nich pomalejší než 10 Gb/s.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení