Menu

Nový univerzální systém vodního chlazení

08.12.2017 07:37 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nový univerzální systém vodního chlazení

Nový univerzální systém vodního chlazení | foto: CHIP

Nejvyšší řady procesorů, které využívají technologii TDP (Thermal Design Power), představují pro výrobce chladicích systémů skutečnou výzvu. Velké množství tepla musí být rychle, účinně, a navíc také při co nejtišším chodu odvedeno od jednotky CPU.

To představuje celkem obtížný úkol. V této situaci přicházejí na scénu chladicí systémy, které využívají kapalinu místo vzduchového proudu z ventilátorů. Zalman představuje novinku v této kategorii chladičů a uvádí na trh systém vodního chlazení Oymyakon ZM-EQ120

Značka Zalman je známá mimo jiné také jako výrobce účinných chladicích systémům a do kategorie chladičů přidává jihokorejská značka novinku, chladič Oymyakon ZM-EQ120.

Jako je tomu v případě většiny systémů vodního chlazení, také Zalman Oymyakon ZM-EQ120 se skládá ze tří hlavních dílů. Blok s pumpou, radiátor a ventilátor. První část se připojuje přímo na jednotku CPU a je často zcela průhledná. Navíc v našem případě atraktivitu produktu zvyšuje bílé LED podsvícení. Na spodní části jsou měděné plátky, které mají za úkol odvádět teplo z povrchu procesoru. Na tento díl se dále připojuje sada dvou trubic, které vedou chladící tekutinu přes radiátor. Radiátor je vyroben z hliníku a mědi. Na konci chladícího procesu je 120mm ventilátor (také s bílým LED podsvícením), který ochlazuje radiátor a odvádí horký vzduch mimo počítačovou skříň.

Zalman ZM-EQ120 představuje univerzální řešení, které skvěle spolupracuje s procesory Intel a AMD. Seznam kompatibilních zařízení zahrnuje procesory Intel LGA2066, LGA2011v3, LGA2011, LGA1155, LGA1150 a LGA1151, stejně tak jako AMD FM2/FM2+, AM3/AM3+ a nejnovější AM4. Sada obsahuje veškeré doplňky potřebné pro instalaci chladiče na základní desky různých platforem.

Jak účinný může vodní chladič CPU Oymyakon ZM-EQ120 být? Podle výrobce chladič zvládá TDP procesory až do 250 W. Nejsilnější procesor Intel, nebereme-li v úvahu serverovou třídu, Core i9-7980E má výkon 165 W. Bez problému tak můžete použít Oymyakon ZM-EQ120 a zvýšit výkon procesoru u svého počítače. Dobrou zprávou je i to, že celková hlučnost tohoto chladicího systému nepřesahuj 28 dB.

Vodní chladicí systém Zalman Oymyakon ZM-EQ120 bude dostupný prostřednictvím internetových obchodů a v síti vybraných prodejců. Cena nebyla dosud stanovena.

Technické specifikace:

•             Radiátor: měď a hliník

•             Ventilátor 120 x 120 x 25 mm

•             Otáčky ventilátoru: 800 – 1 700 rpm

•             Hlučnost ventilátoru: 28 dB

•             Odolnost ventilátoru: 30 000 hodin

•             Kompatibilita Intel: LGA2066, LGA2011v3, LGA2011, LGA1155, LGA1150 and LGA1151

•             Kompatibilita AMD: FM2/FM2+, AM3/AM3+, AM4

•             Rychlost čerpadla pumpy: 2 500 rpm

•             Hlučnost čerpadla pumpy: 23 dB

•             Odolnost pumpy: 50 000 hodin

•             LED podsvícení: bílé

Zajímají vás základní desky pro Intel? Koukněte do našeho žebříčku testovaných přístrojů.

 

 

---------------------------------------------------------------

Jihokorejská společnost Zalman byla založena v roce 1999 a je známá výrobou počítačových dílů a periferií. V nabídce mimo jiné nechybějí velmi tiché chladicí systémy CPU a VGA, počítačové skříně a počítačové periferie nejvyšší kvality.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení