Menu

Nový VMware Workstation 10

12.09.2013 10:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový VMware Workstation 10

Nový VMware Workstation 10 | foto: CHIP

Společnost VMware představila VMware Workstation 10, nejnovější verzi svého špičkového virtualizačního softwaru.

Řešení nabízí nové funkce s bezkonkurenční podporou pro operační systém, bohatý uživatelský zážitek, pokročilou sadu funkcí a vysoký výkon. Produkt VMware Workstation 10 je určen profesionálům, kteří využívají virtuální stroje při výkonu své práce.

K novým funkcím VMware Workstation patří:

  • Nejnovější operační systémy – Funkce Easy Install je nyní optimalizovaná i pro Windows 8.1 a nejnovější linuxové distribuce. Díky tomu je vytváření nejnovějších virtuálních strojů snadnější než dříve. Počítače využívající Windows 8.1 lze převést na virtuální stroje za pomoci přehledného průvodce.
  • Nejmodernější výkon – VMware Workstation 10 umožňuje vytváření virtuálních strojů s parametry až 16 vCPU, 64 GB paměti, 8TB disky a přidává navíc rychlejší USB připojení, nový vSATA ovladač a dvojnásobné množství virtuálních sítí.
  • Ukončení virtuálních strojů – Pro zakázané virtuální stroje lze nastavit konkrétní datum a čas ukončení. Ukončené virtuální zařízení automaticky ukončí svůj provoz a neobnoví ho bez pokynu administrátora.
  • Senzory pro tablety – VMware Workstation 10 obsahuje první virtuální akcelerometr, gyroskop, kompas a senzor okolního světla. Tyto funkce umožní aplikacím provozovaným na virtuálním stroji reagovat při kontaktu uživatele s tabletem.
  • Provoz cloudu na PC – VMware Workstation 10 umožní uživatelům vybudovat cloud na svém PC za využití oblíbených aplikací od Pivotal, Puppet Labs a Vagrant.

 

Zdroj: TZ EMC.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení